Tetra Lockscreen - wypasiony ekran blokady także na Windows Phone'a

Tetra Lockscreen - wypasiony ekran blokady także na Windows Phone'a

Tetra Lockscreen
Tetra Lockscreen
Mateusz Żołyniak
23.10.2014 17:26, aktualizacja: 23.10.2014 19:32

W ramach projektu Microsoft Garage gigant wprowadził ostatnio kilka aplikacji na Androida, w tym ciekawy ekran blokady. Firma z Redmond nie zapomina jednak o użytkownikach Windows Phone'ów. Ci mogą testować już Tetra Lockscreen.

Prezentowałem wam program Next Lock Screen, czyli alternatywny ekran blokady Microsoftu dla urządzeń z Androidem. Nie jest to jedyna tego typu aplikacja, którą przygotowali pracownicy giganta z Redmond. MS - jak słusznie zauważył użytkownik Ziggy - udostępnił również Tetra Lockscreen. Ta pozycja dedykowana jest systemowi Windows Phone.

Tetra Lockscreen oferuje jeszcze więcej funkcji niż Next. Dostępna opcja agendy wyświetla porę dnia oraz odbywające się wkrótce wydarzenia z kalendarza. Monitor aktywności informuje o liczbie przebytych kroków i spalonych kalorii, a do tego porównuje je godzina do godziny lub doba do doby. Tetra daje też dostęp do stopera, który można włączyć/wyłączyć na ekranie blokady.

Tetra Lockscreen
Tetra Lockscreen

Największą zaletą aplikacji jest możliwość wykorzystywania danych o położeniu użytkownika. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie mapy z zaznaczoną aktualną lokacją lub zdarzeniami z kalendarza (o ile dodane były dane o ich lokalizacji). Tetra Lockscreen pozwala nawet na przybliżanie/oddalanie wyświetlanego fragmentu mapy.

Niestety, podobnie jak w przypadku Next Lock Screen, aplikacja dostępna jest tylko dla użytkowników na amerykańskim rynku. Można to obejść zmieniając język w telefonie na angielski i wybierając jako region Stany Zjednoczone. Program ma działać ze wszystkimi smartfonami z Windows Phone w wersji 8.1. Tetra Lockscreen dostępny jest w Sklepie Windows Phone za darmo.

Na dłuższą metę pewnie pozostanę przy Live Lock Screen, ale Tetra też prezentuje się całkiem nieźle. Oferuje sporo funkcji i wygląda bardzo estetycznie. Podzielam więc opinię ekipy WPWorld, że warto pobawić się tym programem.

Źródło: WPWorld.pl, WPCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)