Texty - SMS przez przeglądarkę

Texty - SMS przez przeglądarkę

Texty - SMS przez przeglądarkę
Jacek Wolan
24.05.2011 06:00, aktualizacja: 24.05.2011 08:00

Texty to program dla Androida, który umożliwia obsługę wiadomości SMS przez przeglądarkę internetową. Aplikacja jest w fazie beta i mogą z niej korzystać tylko testerzy... Na szczęście jesteśmy w ich gronie.

Program przypomina trochę Google Chrome to Phone. Interfejs taki sam, tylko działanie odwrotne - aplikacja Google'a umożliwia wysyłanie stron do telefonu, a Texty wysyła informacje do przeglądarki.

Obraz

Do raz ukończonego procesu konfiguracji nie trzeba już powracać. Skrót do aplikacji staje się całkowicie zbędny, chyba że chce się rozłączyć telefon sparowany z Chrome. I tu dochodzimy do kolejnego kluczowego elementu. Konieczne jest posiadanie przeglądarki Chrome wraz z dedykowanym dodatkiem.

Obraz

Jeżeli chce się wysyłać wiadomości do osoby z listy kontaktów, warto zastanowić się nad udzieleniem dostępu do nich, bo dzięki temu nie trzeba znać numerów na pamięć – rozpoczęcie wpisywania nazwy spowoduje wyświetlenie listy pasujących pozycji.

Gdy już spełni się te wymagania, a telefon zostanie pomyślnie połączony z przeglądarką, będzie można cieszyć się obsługą wiadomości tekstowych z poziomu przeglądarki. Ktoś zapyta: po co? Są dwie podstawowe zalety tego rozwiązania. Po pierwsze można szybko napisać wiadomość na komputerowej klawiaturze. Po drugie, użytkownik otrzymuje powiadomienia o nowych SMS-ach w postaci wyskakującego okienka w prawym dolnym rogu. Wszystkie wiadomości wyświetlane są w trybie rozmowy, a ich grupy występują w formie zakładek.

Trzeba przyznać, że całość sprawia całkiem dobre wrażenie. Program działa jak powinien i nie napotkałem żadnych problemów podczas wysyłania lub odbierania wiadomości. Sam dodatek do Chrome'a wymaga jednak poprawek graficznych i funkcjonalnych. Brakuje też możliwości zarządzania wiadomościami, ale może wymagam zbyt wiele...

Jeżeli chcecie wziąć udział w testach, wypełnijcie ten formularz.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)