The  King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store

The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store
25.07.2014 11:04
The  King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Gry w których głównym zadaniem gracza jest skopanie tyłka komputerowego przeciwnika, mają oddaną rzeszę fanów na całym świecie. Takie tytuły jak Street Fighter czy Mortal Kombat przeżywają rozkwit na urządzeniach mobilnych. Seria King of Fighters nie jest tak spektakularna, ale również potrafi przyciągnąć do ekranu telefonu.

Seria King of Figthers autorstwa SNK Playmore (poprzednio SNK) bawi graczy już od ponad 18 lat. Jak do tej pory ukazało się kilkanaście gier na przeróżne platformy. Nakręcono również pełnometrażowy film o losach bohaterów tego mordobicia. Wisienką na torcie ma być jednak The King of Fighters ’98 który właśnie zawitała do Google Play oraz App Store’a.

412081721090245542

W znakomitej większości gier z serii The King of Fighters motywem przewodnim jest turniej mistrzów sztuk walki w których wpleciono osobiste wątki zawodników. Nie inaczej jest również w odsłonie ’98. Gracz może przejąć kontrolę nad jedną z 38 dostępnych postaci, z których każda wyposażona została w indywidualny zestaw specjalnych ataków oraz ruchów.

Jak możecie zorientować się po dołączonych do wpisu screenshotach, oprawa wizualna utrzymana jest w stylistyce manga. Dwuwymiarowa grafika skomponowana została z ręcznie rysowanych teł oraz efektowych animacji ruchu poszczególnych postaci.

THE KING OF FIGHTERS '98 Trailer (English)

Miłośników zręcznościowych bijatyk 2D odsyłam bezpośrednio do App Store oraz Google Play, gdzie grę można kupić za nieco ponad 3,5 euro. Cena nie jest zbyt zachęcająca, ale dla fanów serii z pewnością nie będzie stanowiło to dużego problemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)