Odniosły sukces zapowiadając produkt... jaki Polacy robią od lat

ThePhoneCoat Second Skin
ThePhoneCoat Second Skin
Mateusz Żołyniak

09.04.2018 13:01, aktual.: 09.04.2018 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ThePhoneCoat to projekt debiutujący na znanym serwisie crowdfundingowym, dzięki któremu użytkownicy smartfonów mają dostać praktycznie niewidoczną, a bardzo odporną i samoregenerującą się warstwę ochronną. Brzmi obiecująco? To ucieszy was zapewne fakt, że akcesoria tego typu można już teraz kupić bez problemu.

ThePhoneCoat wybija się dzięki Kickstarterowi

ThePhoneCoat to firma stworzona przez dwie Francuzki (Dorine i Maroussia), które zajęły się projektowaniem warstw ochronnych na telefony. Ich pierwszym produktem jest rozwiązanie o nazwie Second Skin, które na rynek trafi dzięki kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Francuzki liczyły na początku na wsparcie rzędu 6 000 dol. (ok. 20 000. zł). Obecnie, na 16 dni przed końcem akcji, udało im się zebrać 35 639 dol. (prawie 122 000 zł), dzięki czemu mają one przygotować również warstwy ochronne na tablety, a dodatkowe progi umożliwią stworzenie akcesoriów na ekrany laptopów i inteligentnych zegarków. Skąd tak duże zainteresowanie?

Francuzki stworzyły idealną warstwą ochronną?

Firma ThePhoneCoat chwali się, że stworzyła warstwę ochronną z hybrydowego szkła dla użytkowników smartfonów dbających o swoje urządzenia, którzy nie chcą szpecić ich pokrowcami czy nakładkami z hartowanego szkła. Second Skin ma wyróżniać się m.in.:

  • niewielką grubością, która wynosi tylko 0,2 mm, dzięki czemu warstwa po naklejeniu ma być praktycznie niewidoczna;
  • pełną ochroną smartfonów - warstwa dostępna będzie nie tylko w wersji na przedni panel, ale również pozostałą część konstrukcji (tył i boki);
  • samoregenerującą się powierzchnią (zadrapania i niewielkie otarcia mają znikać po podgrzaniu warstwy np. suszarką);
  • zwiększoną wytrzymałością - warstwa ma chronić ekran przed skutkami uderzeń, a do tego zmniejszać ryzyko rozbicia ekranu przy upadku (dodatkowa amortyzacja obudowy);
  • brakiem wpływu na jakość wyświetlanego obrazu czy reakcję panelu na dotyk;
  • lepszą adhezją - poprawia uchwyt, aby telefon pewnie spoczywał w dłoni.

Pisząc krótko - warstwa ThePhoneCoat ma dawać większość korzyści sztywnych etui ochronnych, a przy tym ma być niemal niewidoczna. Użytkownicy będą musieli jednak jeszcze trochę poczekać - akcesoria do klientów, którzy wsparli projekt, trafią latem i wtedy powinny pojawić się konkrety na temat dystrybucji.

ThePhoneCoat Second Skin Protection Video

Podobne rozwiązanie od lat mają Polacy

Duże zainteresowanie produktem ThePhoneCoat nieco mnie początkowo dziwiło, ponieważ na rynku dostępne są już podobne warstwy ochronne. Polska firma 3mk ma w swojej ofercie np. InvisibleCase 3D, które ma te same właściwości co Second Skin, a do tego dostępne jest również w wersji matowej, która zmniejsza ilość widocznych na powierzchni odcisków palców.

Galaxy S8 z folią 3mk ARC 3D
Galaxy S8 z folią 3mk ARC 3D

Folia polskiej marki również ma tylko 0,2 mm grubości i nie jest droższa. 3mk wycenia je na 80 zł (lub 90 zł za wersję matową). Użytkownicy dostają za to kompletną warstwę ochronną (przód, tył i boki) - podobna opcja ThePhoneCoat to wydatek 25 dol. (ok. 85 zł) w prowadzonej obecnie kampanii crowdfundingowej.

Czy warto interesować się ThePhoneCoat?

Francuzki chwalą się, że warstwa Second Skin będzie dostępna dla "wszystkich smartfonów" i ma być dokładnie do nich dopasowana (wycięcia na złącza i przyciski). Nie ma co oczywiście liczyć, że pojawią się warstwy dla absolutnie każdego telefonu, ale w bazie na stronie firmy pojawiły się opcje nawet dla takich urządzeń jak Motorola Moto RAZR HD czy myPhone X Pro.

To właśnie ta uniwersalność może być głównym powodem zainteresowania - 3mk i inni znani producenci akcesoriów ochronnych podobne warstwy z hybrydowego szkła oferują jedynie w wypadku popularnych urządzeń Apple'a, Samsunga, Huaweia czy Xiaomi. ThePhoneCoat ma dać sporo większy wybór.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)