"To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO

"To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO

"To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO
Miron Nurski
27.07.2016 14:50, aktualizacja: 27.07.2016 16:50

Apple ujawnił właśnie swoje najnowsze wyniki finansowe. Podczas spotkania z inwestorami poruszono także temat gry Pokémon GO.

Pokémon GO potrzebowało kilku dni, aby stać się najpopularniejszą grą mobilną w historii USA. Jak wynika z danych zebranych przez SensorTower, liczba pobrań z Google Play i App Store'a w ciągu niespełna 3 tygodni przekroczyła 75 milionów pobrań. A pamiętajmy, że gra stopniowo pojawia się na kolejnych rynkach i wiele osób pobrało ją z nieoficjalnych źródeł.

Obok takiego fenomenu nawet Apple nie mogło przejść obojętnie, dlatego Tim Cook podczas wczorajszej konferencji powiedział kilka słów o przyszłości branży AR oraz pokémonach. A w zasadzie o "Poke Manach", bo tak - według CEO Apple'a - nazywa się ta gra.

Tim Cook Loves The Pokeman

Tim Cook zapewnił, że Apple od jakiegoś czasu inwestuje w rozszerzoną rzeczywistość i nadal zamierza to robić. Jest on przekonany, że AR "to będzie coś wielkiego" i nie wyklucza, że będzie "kolejną platformą komputerową". W opinii Cooka Pokémon GO udowodniły, że "rozszerzona rzeczywistość może być wspaniała".

I faktycznie, wystarczy zerknąć na statystyki z Google Trends, aby zobaczyć, w ciągu ostatnich kilku tygodni zainteresowanie rozszerzoną rzeczywistością wystrzeliło w górę.

Liczba wyszukiwań hasła "augmented reality" w wyszukiwarce Google
Liczba wyszukiwań hasła "augmented reality" w wyszukiwarce Google

Rozszerzona rzeczywistość ostatnią platformą komputerową za naszego życia?

Tim Cook potwierdził w zasadzie to, o czym analitycy i obserwatorzy rynku mówią od dawna. Parę miesięcy temu pisaliśmy o przewidywaniach firmy analitycznej Piper Jaffray, według których iPhone'y znikną z rynku w ciągu 15 lat.

Aby zrozumieć potencjał drzemiący w rozszerzonej rzeczywistości trzeba sobie wyobrazić, gdzie ta technologia będzie za kilkanaście lat. Albo inaczej. Wystarczy spojrzeć na gogle HoloLens Microsoftu i wyobrazić sobie tę samą technologię zamkniętą w niewielkich okularach lub soczewkach kontaktowych.

To jednak dość zabawne, że rozszerzona rzeczywistość przekonała do siebie masy nie dzięki aplikacji Layar, nie dzięki okularom Google Glass, lecz dzięki... pokémonom.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)