Tinfoil - wolny od śledzenia Facebook dla Androida

fot. sleetherz.com
fot. sleetherz.com
Krystian Bezdzietny

12.12.2011 09:33, aktual.: 12.12.2011 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook korzysta z aktywnych ciasteczek w przeglądarkach, a co za tym idzie - śledzi użytkowników na każdym kroku, nawet gdy są wylogowani. Choć powstają wtyczki dla Chrome'a czy Firefoksa blokujące ten proceder, problem na komórkach, zwłaszcza z Androidem, cały czas istnieje. Z odsieczą przybywa Tinfoil.

Tinfoil to, jak sama nazwa wskazuje, coś na kształt folii aluminiowej. Jest to zwykły webowy Facebook, tyle że działa jako zewnętrzna aplikacja i nie gromadzi informacji na temat witryn odwiedzanych przez użytkownika na co dzień.

Jak informuje deweloper Tinfoil, używanie tego programu zamiast natywnego Facebooka pozwala odczuć znaczną różnicę w długości pracy baterii. Tinfoil, w przeciwieństwie to natywnego FB, nie sprawdza cały czas lokalizacji urządzenia (co znacząco skraca czas pracy baterii).

Aplikacja Tinfoil dostępna jest w Android Markecie za darmo. Jeżeli ktoś zdecyduje się na używanie jej na stałe, niech się lepiej upewni, że oryginalny Facebook nie działa w tle. Najlepiej byłoby go całkowicie usunąć.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)