Tiny Thief do pobrania za darmo

Tiny Thief do pobrania za darmo

Tiny Thief do pobrania za darmo
Zbigniew Kowal
04.04.2014 07:56, aktualizacja: 04.04.2014 10:46

Jeżeli w sierpniu ubiegłego roku kupiliście Tiny Thief za 3 dolary, to zapewne nie ucieszy Was informacja, że gra właśnie stała się darmowa. Jeżeli jednak do tej pory nie zagraliście w przygody małego złodzieja, to nie ma lepszej okazji do pobrania tego tytułu. Zdecydowanie warto!

Nigdy nie wiadomo, co zrobi producent, który publikuje grę w App Store. Coraz częściej zdarza się bowiem, że już kilka dni po premierze gra jest przeceniana. Dobrym tego przykładem był recenzowany przeze mnie Flashout 2. Inne tytuły czekają kilka miesięcy na obniżkę lub zmianę modelu monetyzacji.

Obraz

Do zmiany dochodzi w momencie, gdy płatna aplikacja przestaje zarabiać. Wtedy twórcy przygotowują stosowne aktualizacje, dorzucają płatną treść i proponują pobranie gry za darmo. Nie płacimy więc za aplikację, ale w zamian zgadzamy się na oglądanie reklam lub korzystanie z mikrotransakcji.

Tak właśnie stało się z Tiny Thief. Wydana w ramach projektu Rovio Stars gra tuż przed obniżką zyskała dodatkowy epizod, który można kupić za drobną opłatą. Nie zmienia to jednak faktu, że stworzona przez hiszpańskie studio 5 Ants produkcja to jedna z najładniej narysowanych gier w App Store z wciągającymi zagadkami logicznymi.

Obraz

Gracz wciela się w tytułowego małego złodzieja, który próbuje zarobić na życie w średniowiecznych miastach oraz okolicznych wioskach. W tym celu kradnie kosztowności i przedmioty codziennego użytku, unikając gospodarzy okradanych domostw. Kampania składa się z kilku rozdziałów, z których każdy rozgrywa się w innym miejscu. Co ciekawe, każdą planszę da się przejść na kilka różnych sposobów.

Główny bohater może chować się w skrzyniach i szafach, wspinać się na maszty, chodzić po linach oraz skakać po żyrandolach. Wykorzystanie wszystkich dostępnych na planszy możliwości jest kluczem do końcowego sukcesu, gdyż naszego złodziejaszka nie może nikt zobaczyć. Na planszy porozmieszczano wiele interaktywnych przedmiotów, które należy aktywować w odpowiedniej kolejności, aby zgarnąć trzy gwiazdki za planszę.

Rovio Stars presents Tiny Thief - Out now!

Nie pochwalam przechodzenia z jednego modelu na drugi, jednak rozumiem powody, dla których twórcy się na to decydują. Nie zachęcam Was zatem do korzystania z mikrotransakcji, ale polecam zagrać w Tiny Thief chociażby po to, aby zobaczyć, jak urocza i grywalna jest to pozycja.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)