To już pewne. Samsung kupi HTC

To już pewne. Samsung kupi HTC

To już pewne. Samsung kupi HTC
Jan Blinstrub
01.04.2015 14:11, aktualizacja: 01.04.2015 16:11

O tym, że HTC jest na sprzedaż wiemy od kilkunastu miesięcy. Wśród firm zainteresowanych zakupem były między innymi Lenovo i Huawei. Tajwańska firma najprawdopodobniej trafi jednak w ręce nie Chińczyków, a Koreańczyków.

Obraz

Co ciekawe, celem nie jest ani pozyskanie patentów, ani technologii HTC. Chodzi o zdobycie biznesowego know-how. Samsunga interesują przede wszystkim szczegóły realizowanej dotychczas przez Petera Chou strategii, która docelowo ma być wdrożona w Samsungu.

O sprawie poinformował Jet Li, niegdyś specjalista ds. Wushu w Universal Pictures, a obecnie lider mobilnego bend teamu, odpowiadającego między innymi za modele Galaxy Round i Galaxy S6 edge.

Jet Li:

Od lat celem Samsunga było maksymalizowanie sprzedaży i operowanie na dużych marżach. Ta strategia przestała działać odkąd do gry włączyli się chińscy producenci. Z uwagą śledziliśmy działania HTC. Peter Chou konsekwentnie odsuwał zarządzaną przez siebie spółkę od mainstreamu eksplorując kolejne rynkowe nisze. Odważne działania przyniosły oczywiste korzyści: HTC zamiast walczyć o kwartalne wyniki sprzedaży, zostanie jednorazowo zasilone kapitałem w konsekwencji zbliżającej się fuzji. Wierzymy, że strategię HTC będzie można wdrożyć w ramach struktur Samsunga i - w ciągu kilku najbliższych lat - doprowadzić do sprzedaży firmy.

Kto mógłby być zainteresowany zakupem koreańskiego giganta? Li nie odpowiedział, ale nieoficjalnie mówi się, że w perspektywie kilku lat przejęciem może być zainteresowane Apple, które zamierza podobno zdywersyfikować przychody otwierając się na ekosystem Androida. Oczywiście warunkiem będzie zakończone sukcesem wdrożenie strategii HTC w ramach koreańskiej spółki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)