To już oficjalne. Smartfony Infinix wchodzą do Polski, a Xiaomi ma powody do obaw

To już oficjalne. Smartfony Infinix wchodzą do Polski, a Xiaomi ma powody do obaw
09.06.2022 11:38
To już oficjalne. Smartfony Infinix wchodzą do Polski, a Xiaomi ma powody do obaw

Infinix obiecuje, że zaoferuje Polakom połączenie "wysokiej jakości produktów, przystępnych cen i nowoczesnych technologii".

Na początku czerwca pisaliśmy o licznych poszlakach wskazujących na to, że marka Infinix - uznawana na wielu rynkach za konkurencję dla Xiaomi czy realme - szykuje się do wkroczenia nad Wisłę. Zostało to właśnie oficjalnie potwierdzone.

Smartfony Infinix w Polsce

Włodarze firmy przekonują, że zależy im na kuszeniu polskich konsumentów dobrym stosunkiem jakości do ceny. Smartfony Infinix mają się wyróżniać dobrymi wyświetlaczami, superszybkim ładowaniem, solidnymi aparatami i "dbałością o design". To wszystko przy zachowaniu niewygórowanych cen.

Oprócz Polski, Infinix zapowiada także wejście na rynek czeski. Dlaczego europejską ekspansję zaczęło od tych regionów?

"Doświadczenia Infinix zdobyte w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki pozwoliły nam uwierzyć, że łącząc wysokiej jakości produkty, przystępną cenę i nowoczesną technologię możemy zdobyć nawet najbardziej wymagające rynki, takie jak Polska" - stwierdził Benjamin Jiang, dyrektor zarządzający w INFINIX.

"Jako nowoczesna marka rozumiemy obecne potrzeby użytkowników. Sądzimy, że Infinix szybko podbije serca młodych ludzi w Polsce, zapewniając im komfortowy dostęp do cyfrowej rzeczywistości. Rynki w Polsce i w Czechach mają kluczowe znaczenie dla Infinix ze względu na szerokie grono zorientowanych technologicznie użytkowników z odpowiednimi dochodami oraz położenie geograficzne dające możliwość dalszej ekspansji w przyszłości" - dodał szef firmy.

Infinix to nieznany w Polsce gigant

Większość Polaków zapewne dotychczas się z marką Infinix nie spotkało, ale w skali globalnej mówimy o naprawdę dużym graczu.

Marka powstała w 2013 roku i należy do chińskiego koncernu Transsion Holdings. Ten - według danych Counterpoint Research - dostarczył w 2021 roku łącznie 184 mln telefonów, w tym 84 mln smartfonów oraz 100 mln zwykłych komórek. Dla porównania, gdy Xiaomi trafiło do Polski w 2016, zakończyło rok z wynikiem 53 mln smartfonów.

Innymi słowy - Infinix należy do koncernu, który jest dziś większy niż Xiaomi było w chwili debiutu na naszym rynku. A ten ostatecznie okazał się bardzo udany.

Jak to możliwe, że dotychczas w Polsce było o Infinix cicho? Transsion w ostatnich latach zalewał swoimi smartfonami głównie Afrykę, Bliski Wschód oraz Indie.

Specyfikacja Infinix Note 12 VIP - najmocniej promowanego telefonu tej marki
Specyfikacja Infinix Note 12 VIP - najmocniej promowanego telefonu tej marki

Tak czy inaczej, Infinix ma doświadczenie w szturmowaniu rynków, na których się pojawia, więc można oczekiwać, że i w Polsce walka z takimi markami jak Xiaomi czy realme będzie zażarta.

Więcej szczegółów na temat oferty mamy poznać "wkrótce".

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)