To już oficjalne. Smartfony Infinix wchodzą do Polski, a Xiaomi ma powody do obaw

To już oficjalne. Smartfony Infinix wchodzą do Polski, a Xiaomi ma powody do obaw

To już oficjalne. Smartfony Infinix wchodzą do Polski, a Xiaomi ma powody do obaw
Miron Nurski
09.06.2022 11:38, aktualizacja: 09.06.2022 19:42

Infinix obiecuje, że zaoferuje Polakom połączenie "wysokiej jakości produktów, przystępnych cen i nowoczesnych technologii".

Na początku czerwca pisaliśmy o licznych poszlakach wskazujących na to, że marka Infinix - uznawana na wielu rynkach za konkurencję dla Xiaomi czy realme - szykuje się do wkroczenia nad Wisłę. Zostało to właśnie oficjalnie potwierdzone.

Smartfony Infinix w Polsce

Włodarze firmy przekonują, że zależy im na kuszeniu polskich konsumentów dobrym stosunkiem jakości do ceny. Smartfony Infinix mają się wyróżniać dobrymi wyświetlaczami, superszybkim ładowaniem, solidnymi aparatami i "dbałością o design". To wszystko przy zachowaniu niewygórowanych cen.

Oprócz Polski, Infinix zapowiada także wejście na rynek czeski. Dlaczego europejską ekspansję zaczęło od tych regionów?

"Doświadczenia Infinix zdobyte w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki pozwoliły nam uwierzyć, że łącząc wysokiej jakości produkty, przystępną cenę i nowoczesną technologię możemy zdobyć nawet najbardziej wymagające rynki, takie jak Polska" - stwierdził Benjamin Jiang, dyrektor zarządzający w INFINIX.

"Jako nowoczesna marka rozumiemy obecne potrzeby użytkowników. Sądzimy, że Infinix szybko podbije serca młodych ludzi w Polsce, zapewniając im komfortowy dostęp do cyfrowej rzeczywistości. Rynki w Polsce i w Czechach mają kluczowe znaczenie dla Infinix ze względu na szerokie grono zorientowanych technologicznie użytkowników z odpowiednimi dochodami oraz położenie geograficzne dające możliwość dalszej ekspansji w przyszłości" - dodał szef firmy.

Infinix to nieznany w Polsce gigant

Większość Polaków zapewne dotychczas się z marką Infinix nie spotkało, ale w skali globalnej mówimy o naprawdę dużym graczu.

Marka powstała w 2013 roku i należy do chińskiego koncernu Transsion Holdings. Ten - według danych Counterpoint Research - dostarczył w 2021 roku łącznie 184 mln telefonów, w tym 84 mln smartfonów oraz 100 mln zwykłych komórek. Dla porównania, gdy Xiaomi trafiło do Polski w 2016, zakończyło rok z wynikiem 53 mln smartfonów.

Innymi słowy - Infinix należy do koncernu, który jest dziś większy niż Xiaomi było w chwili debiutu na naszym rynku. A ten ostatecznie okazał się bardzo udany.

Jak to możliwe, że dotychczas w Polsce było o Infinix cicho? Transsion w ostatnich latach zalewał swoimi smartfonami głównie Afrykę, Bliski Wschód oraz Indie.

Specyfikacja Infinix Note 12 VIP - najmocniej promowanego telefonu tej marki
Specyfikacja Infinix Note 12 VIP - najmocniej promowanego telefonu tej marki

Tak czy inaczej, Infinix ma doświadczenie w szturmowaniu rynków, na których się pojawia, więc można oczekiwać, że i w Polsce walka z takimi markami jak Xiaomi czy realme będzie zażarta.

Więcej szczegółów na temat oferty mamy poznać "wkrótce".

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)