Tommy Vercetti w App Store. Tak! Można już grać w GTA Vice City na smartfonie! [update]

Tommy Vercetti w App Store. Tak! Można już grać w GTA Vice City na smartfonie! [update]
Zbyszek Kowal

06.12.2012 08:00, aktual.: 06.12.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na ten dzień czekało wielu graczy. Premiera GTA III była czymś przełomowym w App Store, ale dopiero pojawienie się Vice City jest wisienką na torcie. Panie i panowie, legendarne dzieło Rockstar Games jest już dostępne do pobrania ze sklepu Apple’a. Ile trzeba wydać?

Na ten dzień czekało wielu graczy. Premiera GTA III była czymś przełomowym w App Store, ale dopiero pojawienie się Vice City jest wisienką na torcie. Panie i panowie, legendarne dzieło Rockstar Games jest już dostępne do pobrania ze sklepu Apple’a. Ile trzeba wydać?

Z okazji okrągłej rocznicy firma Rockstar Games ponownie opublikowała grę w App Store. W GTA Vice City świat zagrywał się bowiem dokładnie 10 lat temu. Nowe pokolenie graczy pozna historię Tommy’ego Vercettiego w odświeżonej odsłonie na smartfonach oraz tabletach.

Obraz

Akcja toczy się w tytułowym Vice City, które wzorowane jest na Miami z lat 80. Twórcy zadbali o każdy szczegół (samochody, ubrania, architektura), aby wprowadzić graczy w pełną pastelowych kolorów rzeczywistość.

Główny bohater (Tommy Vercetti) właśnie opuścił wiezienie i kontynuuje współpracę ze swoim byłym przełożonym – Sonnym Fiorelim. Jego pierwszym zadaniem jest założenie nowej filii narkotykowej w Vice City. Niestety, na skutek działania lokalnych mafiosów Tommy traci pieniądze przeznaczone dla Sonny’ego. Tak właśnie zaczyna się długa, pełna niesamowitych przygód walka o odzyskanie utraconych funduszy, która skończy się stworzeniem własnego kryminalnego imperium.

Vice City to piękny, trójwymiarowy, ogromny świat, który można dowolnie eksplorować, wykonując misje główne lub zadania poboczne: kraść samochody, likwidować namolnych klientów lub zadzierać z gangiem, uciekać policjantom ścigaczem w rytmie wspaniałej muzyki nadawanej z kilkunastu stacji radiowych.

Grand Theft Auto: Vice City - Universal - HD Gameplay Trailer

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami GTA Vice City można pobrać z App Store w cenie 4,49 euro. Nie jest to cena najniższa z możliwych, ale nie przesadzajmy, tak rozbudowana gra jest tyle warta. Tym bardziej że to program uniwersalny - można grać na iPhonie i iPadzie.

[solr id="komorkomania-pl-137565" _url="http://komorkomania.pl/4964,heroes-of-order-chaos-pierwsze-moba-gameloftu-juz-na-rynku" _mphoto="gameloft-moba-137565-270-2b42d5f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3135[/block]

Twórcy pokusili się o zaimplementowanie usługi iCloud, więc postępy da się łatwo przenosić z urządzenia na urządzenie. Jedynym minusem, który dostrzegam, jest brak języka polskiego na liście wspieranych lokalizacji. Niemniej jednak nie mogę się już doczekać, kiedy ponownie zanurzę się w ten kolorowy świat. Spodziewajcie się obszernej recenzji w najbliższym czasie.

UPDATE:  GTA: Vice City przez chwilę było dostępne w Google Play, po fali protestów (gra nie pobierała potrzebnych do instalacji plików) aplikację usunięto.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)