TomTom zawalczy z Nokią i Google

TomTom zawalczy z Nokią i Google29.04.2010 15:00
TomTom zawalczy z Nokią i Google
Paweł Żmuda

Przedstawiciele holenderskiego TomToma poinformowali właśnie o planach na najbliższą przyszłość. Firma uważa, że dobrze się rozwija, jednak by zachować stałe wzrosty musi ruszyć na przód i odpowiedzieć na działania konkurencji w postaci Google i Nokii, udostępniających darmowe rozwiązania dla użytkowników smartfonów. Co planuje TomTom?

W odpowiedzi na darmową nawigację dostępną na komórkach, TomTom pragnie udostępniać użytkownikom to, czego nie dostaną za darmo. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli stworzenie sklepu z aplikacjami wzorowanego na App Store czy Android Market. Sklep ma zostać wdrożony w 2010 roku, jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery.

Firma ma zamiar oprzeć swoje rozwiązania o silnik webkit. "To działanie na dwóch frontach. Dzięki temu aplikacje pisane na inne platformy będą łatwe do przeniesienia na nasze podwórko", mówił szef TomToma. Firma rozpoczęła już współpracę z Wikipedią i autorami interaktywnych przewodników. TomTom planuje także wejście w Augmented Reality.

Producent nawigacji postara się zachęcić użytkowników komórkowej nawigacji do przejścia na dedykowane urządzenia. Pytanie tylko czy platforma przygotowana przez TomToma będzie wystarczającą alternatywą dla Nokia Ovi Maps czy nawigacji Google. Po co przepłacać?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)