Top 5 muzycznych telefonów komórkowych

Top 5 muzycznych telefonów komórkowych
Karolina Adamus

07.10.2007 14:00, aktual.: 07.10.2007 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odtwarzacz mp3 to pierwszy gadżet, który zdecydowano się umieścić w komórce. Do dziś pamiętam jaką sensację wzbudzała Nokia 5510, na której można było zamieścić aż 64 MB utworów. Dzisiaj od muzycznych komórek wymaga się znacznie więcej, a producenci sięgają po coraz to nowsze technologie.

Postanowiłam sporządzić podsumowanie najlepszych aktualnie na rynku muzycznych telefonów komórkowych. Chciałabym zaznaczyć, że top jest moim subiektywnym wyborem. Równocześnie zapraszam do głosowania na własnego lidera muzycznych słuchawek.

Odtwarzacz mp3 to pierwszy gadżet, który zdecydowano się umieścić w komórce. Do dziś pamiętam jaką sensację wzbudzała Nokia 5510, na której można było zamieścić 64 MB utworów. Dzisiaj od muzycznych komórek wymaga się znacznie więcej, a producenci sięgają po coraz to nowsze technologie.

Postanowiłam sporządzić podsumowanie najlepszych aktualnie na rynku muzycznych telefonów komórkowych. Chciałabym zaznaczyć, że top jest moim subiektywnym wyborem. Równocześnie zapraszam do głosowania na własnego lidera muzycznych słuchawek.

 1. Nokia N91

Niektórzy uznają ten telefon za zbyt dużą cegłę o średnich funkcjach, ale nie o rozmiarach dzisiaj mowa. Odtwarzacz mp3 w tym modelu został uznany za najlepszy jeśli chodzi o telefony komórkowe. Jest także, niewiele, ale jednak lepszy od serii W Sony Ericssona. Czysty dźwięk i niezwykły poziom głośności to zaledwie początek.

Trzeba też dodać, że model jest najbardziej kontrowersyjnym muzycznym telefonem, wzbudzającym gorące dyskusje i godzinne sprzeczki między fanami Walkmana i Nokii. W mojej opinii N91 zasługuje na pierwsze miejsce wśród obecnych telefonów jeśli chodzi o muzykę.

Obraz
 • dedykowane klawisze,
 • muzyczne funkcje odtwarzacza (loudness, stereo, korektor graficzny, balast),
 • radio FM,
 • pamięć wewnętrzna 4 lub 8 GB.
 1. Sony Ericsson W950i

SE W950i jest telefonem mniejszym od N91, wyposażonym także w system Symbian, dlatego idealnie nadaje się dla tych, którzy nie pałają miłością do produktów fińskiego producenta. Model wyposażono w kultowy odtwarzacz Walkman firmy Sony, co czyni z niego poważnego konkurenta dla każdego samodzielnego odtwarzacza mp3.

Obraz
 • muzyczne funkcje odtwarzacza (wizualizacje z możliwością dodania do konkretnego utworu, korektor graficzny, Mega Bass, opcja Sleep),
 • radio FM z RDS,
 • pamięć wewnętrzna 4 GB.
 1. Sony Ericsson W580i/W850i

Na trzecim miejscy mojej listy znalazły się modele będące najlepszymi, po W950i, reprezentantami grupy Walkmanów Sony Ericssona. Każdy meloman dobrze wie, że sekcja muzycznych komórek SE jest szeroka, a wybór staje się coraz większy. Dlaczego właśnie te telefony?

W580i jest jednym z najnowszych modeli Sony Ericssona, wyposażonym w odtwarzacz w wersji 2.0. Jedną z dodatkowymi funkcji muzycznych tego modelu jest Shake It, czyli opcja zarządzania muzyką przez potrząsanie telefonem.

Obraz
Obraz
 1. Nokia 5700

Telefon jest najnowszym modelem muzycznym firmy Nokia, jednak jak widać wcale nie najlepszym. Jeśli chodzi o fińskiego producenta ustępuje on tylko Nokii N91. Komórkę wyposażono w szereg funkcji i dogodności związanych z wbudowanym odtwarzaczem mp3, a najnowszy Symbian S60 3rd 9.1 tylko rozszerza jego możliwości.

Obraz
 • specjalnie dopasowana obrotowa obudowa z dedykowanymi klawiszami,
 • zaawansowany zestaw słuchawkowy stereo,
 • muzyczne funkcje odtwarzacza (wyświetlanie okładek albumów, korektor graficzny, wizualizacje),
 • pamięć rozszerzalna do 4 GB.
 1. Samsung F300

Na ostatnim miejscu listy znalazł się muzyczny telefon Samsunga. Jako, że Nokia i Sony Ericsson jak na razie niezaprzeczalnie prowadzą w kategorii muzycznych komórek, niełatwo znaleźć dedykowaną słuchawkę innego producenta. Ja się jednak uparłam i oto wynik.

Obraz

Jakość muzyki w Samsungu F300 nie powala, dlatego zadowoli on mało wymagającego melomana i osoby z chudym portfelem.

Obraz
 • radio FM,
 • czteropunktowy panel sterowania multimediami i dotykowy interfejs,
 • pamięć rozszerzalna do 2GB.

Przedstawiłam własne zestawienie Top 5 muzycznych telefonów. Czekam teraz na Wasze głosy. Który z modeli zasługuje na miano lidera wśród rozśpiewanych komórek?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)