TOP10 najmniejszych komórek świata

TOP10 najmniejszych komórek świata
Komórkomania.pl

14.06.2010 12:20, aktual.: 14.06.2010 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci telefonów komórkowych starają się, by w jak najmniejszym urządzeniu zmieścić co tylko się da. Komórka to teraz nawigacja GPS, odtwarzacz multimedialny, a także sprzęt przeznaczony do przeglądania Internetu czy kręcenia krótkich filmików. Czasem na rynku pojawiają się urządzenia, których projektanci zbyt dosłownie traktują pojęcie "miniaturyzacja". Popatrzmy na najmniejsze komórki na świecie.

Xun Chi 138

Obraz

Produkcją najmniejszej komórki na świecie przez długi czas mogli szczycić się projektanci tej chińskiej zabawki. Komórka wyposażona między innymi w aparat 1,3 Mpix oraz odtwarzacz MP3 waży jedynie 55 gram. Do zasilania tego potwora wykorzystano najzwyklejszą baterię. W chwili, gdy sprzęt trafił na rynek kosztował około 150 dolarów.

Fonek / LG Migo

Obraz

Kolejnym niecodziennym telefonem jest Fonek. Producent kieruje swoje urządzenie do najmłodszych dzieci. Wyposażono go w cztery przyciski pod którymi zapisujemy numery rodziców. Na środku znalazł się klawisz SOS, dodatkowo sprzęt automatycznie odrzuca połączenia od numerów niezapisanych w książce adresowej. Wymiary urządzenia to 8,1 cm x 4,4 cm x 1,5 cm, waga 51 g. Brzmi nieźle, prawda?

LG GD910

Obraz

Telefony, które moglibyśmy nosić na ręku tak jak zegarki sprawdzają się może w filmach sci-fi, jednak w rzeczywistości należą jedynie do ekscentrycznych zabawek. Dlaczego? Na to pytanie łatwo odpowiedzieć - kto chciałby płacić około 900 euro za sprzęt wyposażony w ekran 1,43-cala, Bluetooth i miniaturową kamerkę do wideorozmów?

Samsung E888

Obraz

Jeden z najmniejszych sliderów na świecie. Wymiary koreańskiego urządzenia zaprezentowanego w 2005 roku to zaledwie 87 x 47 x 23 mm. Urządzenie dostępne było w ofercie koreańskiej sieci Anycall, współtworzonej przez producenta samej komórki. Jak widać nawet tam nie udało się wcisnąć tak dziwnego telefonu komórkowego.

KTF EV-K130

Obraz

Slider produkowany przez koreańską firmę KTF przeznaczony był przede wszystkim dla pań. Marketingowcy producenta podkreślali to, że urządzenie rozmiarami przypomina niewielką szminkę. Niestety, komórka wyposażona aparat 1,3 Mpix, odtwarzacz MP3 i polifoniczne dzwonki to trochę zbyt mało, by zadowolić kobietę.

Haier Elegance

Obraz

Urządzenie o wymiarach 90 x 35 x 17,8 mm i wadze 64 gram, wyposażone w kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,1-cala, radio FM, odtwarzacz MP3, Bluetooth, a nawet slot na karty microSD. Bateria tego malucha wystarczała na około 11 godzin odtwarzania plików muzycznych i blisko 3 godziny rozmów. Trzeba przyznać, że na tle niektórych wymienionych wcześniej telefonów, Haier Elegance naprawdę wygląda elegancko.

NEC N930

Obraz

W kontekście niektórych najmniejszych komórek na świecie, NEC N930 to prawdziwy gigant. Waży aż 72 g, a jego wymiary to 54 x 85 x 11. Sprzęt wyposażony był w dotykowy ekran TFT o rozdzielczości 176 x 220 pikseli. Najlepszy był jednak aparat 0,3 Mpix umożliwiający również nagrywanie filmów wideo.

Firefly

Obraz

Kolejna miniaturka, która docelowo trafić miała w ręce najmłodszych użytkowników. Telefon zaprezentowany w 2005 roku ważył jedynie 60 gram przy 88 x 44,5 x 20 mm. W książce telefonicznej zapisać można było jedynie 20 zaufanych kontaktów. Tak samo jak w wypadku Fonka, telefon wyposażono w opcję automatycznego odrzucania połączeń od numerów niezapisanych w telefonie.

Modu Phone

Obraz

Telefon Modu to rozwiązanie idealne dla tych, którzy iPhone'a uważają za ogromną cegłę. Wymiary 27 x 37 x 7,8 mm i waga około 40 gram sprawiła, że urządzenie trafił do Księgi Rekordów Guinessa. We wnętrzu znajdziemy między innymi 1GB pamięci oraz moduł Bluetooth. Firma dostarcza także moduły pozwalające zamienić sprzęt chociażby w odtwarzacz muzyczny.

Nanofon

Obraz

Wszczepialny chip telefoniczny NPM45XLX produkowany przez SIMTEIJIN Institute. Komórka wszczepiana pod skórę. Brzmi nieco głupawo, prawda? I takie też jest. Niestety, na niekonwencjonalny żart sprytnych specjalistów od PRu w 2009 roku nabrało się wiele specjalistycznych serwisów technologicznych, a także największe portale w Polsce. Gratulujemy ;).

Źródło: Gadżetomania

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także