Moje TOP 5 płatnych gier z gatunku survival na smartfony

Moje TOP 5 płatnych gier z gatunku survival na smartfony

"Don't Starve: Pocket Edition"
"Don't Starve: Pocket Edition"
Mateusz Żołyniak
14.01.2019 15:32, aktualizacja: 14.01.2019 16:32

Macie dość prostych platformówek, endless runnerów czy gier wyścigowych, a na swoich smartfonach chcecie zagrać w coś bardziej wymagającego? Oto kilka moich ulubionych pozycji z gatunku survival, w których należy wytężyć szare komórki, by przetrwać.

W sklepach z aplikacjami można znaleźć wiele tytułów, w których celem gracza jest przeżycie w wirtualnym świecie. Spora ich część to pozycje darmowe, ale w pierwszej kolejność poruszyć temat gier płatnych, które - przynajmniej zazwyczaj - są bardziej dopracowane.

Oto 5 gier z gatunku survival, którymi według mnie warto zainteresować się w pierwszej kolejności.

"Minecraft"

"Minecraft" to tytuł, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Ogromny szum dookoła gry sprawił, że przez długi czas jej unikałem. Myliłem się. Naprawdę warto zapoznać się z pozycją, w której otwarty świat złożony został z małych prostopadłościanów.

Minecraft: Better Together Update is now live! Togetherness ACTIVATED!

"Minecraft" potrafi wciągnąć bez znaczenia na wiek gracza. Szczególnie, że twórcy przygotowali tryb wieloosobowy, w którym można rywalizować ze znajomymi korzystającymi z komputerów z Windowsem. Plusem są też darmowe dodatki (np. skórki), które umożliwiają pełniejszą personalizację.

Grę można pobrać z:

"This War of Mine"

Moim ulubionym tytułem survival jest jednak "This War of Mine". Gra zaraz po premierze zdobyła spore uznanie wśród graczy na komputerach, ale od jakiegoś czasu mogą cieszyć się nią również użytkownicy smartfonów. Tytuł polskiego 11 bit studios nie należy do tanich, ale to jedna z najmocniej dopracowanych gier mobilnych jakie znam.

This War of Mine: The Little Ones expansion for Android!

W "This War of Mine" gracze wcielają się w postać, która próbuje przetrwać w ogarniętym wojną świecie. Ważną rolę w rozgrywce ma cykl dni i nocy, który wyznacza czas na dbanie o schronienie lub zbierania zapasów. Osoby, którym znudzi się podstawowa wersja, mogą sięgnąć również po ciekawy dodatek "The Little Ones" (płatny osobno).

Grę można pobrać z:

Seria "Don't Starve"

"Don't Starve: Pocket Edition" to jedna z najbardziej oryginalnych gier typu survival, która doczekała się już nowszej części o nazwie "Don't Starve: Shipwrecked". Obie łączy charakterystyczna rysowana oprawa graficzna, która przyciągnęła już ponad 6 mln graczy na całym świecie.

Don't Starve - Origin Trailer

W "Don't Starve" gracze wcielają się w postać Wilson, który musi przetrwać w dzikim świecie pełnym niebezpieczeństw, zbierając dostępne surowce i przetwarzając je. Opcji nie brakuje, więc kolejne podejścia do gry mogą znacznie różnić się od poprzednich.

Gry można pobrać z:

"Out There: Ω Edition"

W zestawieniu nie mogło również zabraknąć gry survival osadzonej w kosmosie. Pozycją wartą sprawdzenia z tej kategorii jest "Out There: Ω Edition". Gra ta wyróżnia się wysokim poziomem trudności, ale daje też bardzo dużo satysfakcji.

Twórcy zadbali o prostą, ale ładną oprawę wizualną i jasną mechanikę. Gracze w statku kosmicznym odwiedzają i eksplorują kolejne planety, na których można natknąć się na inne inteligentne rady. Sporym utrudnieniem jest konieczność dbania o zapas tlenu.

Grę można pobrać z:

"Pandemic: The Board Game"

"Pandemic: The Board Game" to dość wyjątkowa gra typu survival, która jest przede wszystkim elektroniczną planszówką. Tytuł świetnie sprawdza się do grania ze znajomymi. Tym bardziej, że odnalezienie lekarstwa na śmiertelny wirus w pojedynkę jest trudnym zadaniem.

Pandemic _ EN

W "Pandemic" każdy gracz wykonuje ruchu w turach, ale czas rozgrywki jest ograniczony. Epidemia rozprzestrzenia się co turę, pozostawiając coraz mniejszą liczbę miast, z których można czerpać zasoby.

Grę można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)