Total Commander – popularny eksplorator plików już niebawem na Androidzie

Total Commander – popularny eksplorator plików już niebawem na Androidzie
Jacek Wolan

23.05.2011 07:00, aktual.: 23.05.2011 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Total Commander to najpopularniejszy alternatywny menedżer plików dla systemu Windows. Właśnie trwają prace nad jego wersją dla Androida, a my jesteśmy w posiadaniu wersji beta.

Program rozwijany jest już od jakiegoś czasu, a obecną wersję beta oznaczono numerem 6. Total Commander to chyba najszybszy eksplorator plików dla Androida, z jakim miałem do czynienia. Aplikacja uruchamia się błyskawicznie, a foldery wypełnione plikami jej nie spowalniają. Miniaturki zdjęć wczytywane są tylko dla listy plików widocznych na ekranie, a nie dla wszystkich plików w folderze. Nie powinno to jednak sprawiać problemu, bo ich wczytywanie trwa zaledwie kilka sekund.

Obraz

W zależności od pozycji urządzenia główny ekran będzie inaczej wyglądał i funkcjonował. W pozycji pionowej można zobaczyć tylko jeden panel oraz suwaki służące do przełączania paneli. Natomiast w pozycji poziomej od razu widoczne są oba panele, z tym że ten aktywny jest szerszy. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie, bo gdybyśmy widzieli oba panele w trybie pionowym, to przeglądanie listy plików na pewno nie byłoby tak wygodne.

Obraz

Po uruchomieniu aplikacji w obu panelach domyślnie wyświetlone są skróty do karty pamięci, zdjęć, pobranych plików i zakładek, a także do zainstalowanych aplikacji. Wybranie tej ostatniej opcji umożliwi przejrzenie listy wszystkich zainstalowanych programów oraz ich usunięcie i przejrzenie właściwości.

Obraz

W dolnym pasku umieszczono przyciski odpowiedzialne za podstawowe funkcje programu: zaznaczanie, kopiowanie, pakowanie, usuwanie, sortowanie i przycisk skrótów. Ten ostatni służy do rozwinięcia drugiego paska, w którym można dodawać skróty do plików lub folderów. Każdy skrót może mieć inną, ustawioną przez użytkownika ikonę. Ponadto może odnosić się nie tylko do uruchamiania, ale także do wysyłania lub podglądu pliku. Podobnie jak jego starszy brat, TC dla Androida również umożliwia obsługę archiwów ZIP. Mam tu na myśli zarówno otwieranie i kopiowanie zawartości, jak i pakowanie plików i folderów.

Obraz

W najnowszej wersji dodano możliwość tworzenia skrótów na pulpicie, dzięki którym można jednym kliknięciem dostać się do określonego folderu.

Do tej pory używałem podobnego dwupanelowego menedżera plików (Ghost Commander), ale TC już teraz uważam za najlepszy menedżer plików dla Androida. Moim zdaniem obecna wersja nadaje się już do opublikowania w Markecie, ale widocznie programiści borykają się jeszcze z jakimiś problemami albo dodają nowe funkcje. Mam nadzieję, że stabilna wersja już wkrótce ujrzy światło dzienne.

Jeżeli chcecie wziąć udział w testach, piszcie na adres beta@ghisler.com. Więcej szczegółów dotyczących aplikacji znajdziecie na tym forum producenta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)