TouchWiz pozwoli na zmianę motywów graficznych

Galaxy S5
Galaxy S5
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski

25.11.2014 13:52, aktual.: 25.11.2014 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TouchWiz w ostatnim czasie został zauważalnie odświeżony i dziś prezentuje się znacznie schludniej i nowocześniej, niż miało to miejsce wcześniej. W dalszym ciągu jednak powszechnie nie jest uważany za najładniejszą nakładkę na Androida i wygląda na to, że Samsung odpuścił sobie szukanie złotego środka i znalazł lepsze rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem jest danie ludziom wyboru. Serwis HDblog opublikował zdjęcie - dla uwiarygodnienia zrobione naleśnikiem - na którym uwieczniono Galaxy S5 z Androidem 5.0. W ustawieniach znalazła się opcja wyboru motywu graficznego.

Obraz
© samsung.hdblog.it

Widać, że motywów znalazło się 5 i sprowadzają się one do podmiany ikon, zmiany ich rozmiaru i wielkości siatki oraz oczywiście wymiany tapety. Czy zmiany będą ingerowały w interfejs głębiej? Tego na razie nie wiadomo, ale byłoby miło, gdyby modyfikacjom ulegały także obecne w systemie tła, przyciski i dźwięki. Zagadką pozostaje również to, czy zewnętrzni deweloperzy będą mogli tworzyć własne motywy, ale na to bym nie liczył. W widocznym na zdjęciu panelu nie widać żadnego przycisku zachęcającego do pobierania dodatkowych tematów.

Wspomniany serwis opublikował jeszcze jedną fotkę, która zwraca uwagę na kolejną zmianę - belka wyszukiwarki S Szukacz została usunięta z panelu powiadomień, a zamiast niej pojawił się niewielki przycisk w górnym lewym rogu. Pozwoliło to zarezerwować nieco więcej miejsca na powiadomienia.

Obraz
© samsung.hdblog.it

Nie wiadomo na chwilę obecną, w jakich urządzeniach pojawią wspomniane zmiany. Na razie pewniakiem jest Galaxy S5, ale powinny również trafić do użytkowników Galaxy Note'a 4 i Galaxy Alphy. Przypomnę jeszcze, że aktualizacja S-piątki ma ruszyć w grudniu.

Źródło: HDblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)