TP: od listopada taniej na komórki

logo tp
logo tp
Katarzyna Pura

15.08.2009 16:00, aktual.: 15.08.2009 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od zawsze połączenia z telefonów stacjonarnych na komórkowe kosztowało majątek. Był taki moment, że pomyślałam, że to się nigdy nie zmieni. A jednak, wszystko zmierza ku dobremu - czyli ku obniżkom! Od pierwszego listopada połączenia wykonane z Telekomunikacji Polskiej na numery sieci komórkowych będą sporo tańsze. Trzeba również zauważyć trafne spostrzeżenie Telepolis - w niektórych przypadkach taniej na komórkę można będzie dzwonić ze stacjonarnego telefonu niż z komórki.

Od 1. Listopada bieżącego roku cena za minutę połączenia z Telekomunikacji Polskiej do Ery, Orange i Plusa będzie wynosić 32 grosze, do Play tradycyjnie już drożej - 72 grosze. Podane ceny zawierają podatek VAT (brutto).

Urząd Komunikacji Elektronicznej powyższą obniżkę zaakceptować, lecz miał do niej pewne uwagi. W komunikacie UKE możemy przeczytać: "(UKE - przyp. red.) uważa za niedopuszczalne wdrażanie obniżek opłat za połączenia F2M, związanych ze zmianą stawek MTR, z opóźnieniem. UKE zapewnia, że przy kolejnych zmianach będzie bezwzględnie egzekwował, pod groźbą kary, wdrożenie obniżek opłat detalicznych od dnia zmiany stawek MTR."

Obniżki są możliwe dzięki obniżeniu stawek MTR w Erze, Orange i Plusie do 0,1677 zł oraz w Play - do 0.4042 zł netto.

Źródło: Telepolis

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)