Tradycyjne czytniki linii papilarnych powrócą do Samsunga? Koniec pewnej ery.

Tradycyjne czytniki linii papilarnych powrócą do Samsunga? Koniec pewnej ery.

Czyżby Samsung Galaxy S11 nie miał czytnika linii papilarnych pod ekranem?
Czyżby Samsung Galaxy S11 nie miał czytnika linii papilarnych pod ekranem?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański
28.11.2019 22:51, aktualizacja: 29.11.2019 00:04

Pogoń za coraz mniejszymi ramkami przesunął czytniki linii papilarnych na plecy telefonów. Niedawno modne stały się czujniki pod ekranem. Bardzo możliwe, że Samsung zrezygnuje z ostatniego rozwiązania i tradycyjne czytniki powrócą.

Taki obrót spraw jest prawdopodobny przez niedoskonałości czytników umieszczonych pod ekranami. Ostatnio było głośno o przypadkach nieprawidłowej pracy czujników. Po nałożeniu niektórych warstw ochronnych folii lub szkła na wyświetlacz, telefony tak samo pozytywnie rozpoznawały wszystkie próby odblokowania i początkowego naniesienia wzorów. Bywało też, że Samsungi nie reagowały na żadne próby przyłożenia opuszek palców.

Łatki są, zły wizerunek pozostał

Mimo aktualizacji oprogramowania niesmak pozostał. Część banków postanowiła nawet czasowo zablokować korzystanie z bankowości mobilnej na takich sprzętach. Oczywiście podobne problemy nie występują na czytnikach odcisków palców ulokowanych na wierzchu obudowy (zdarzają się modele gorszej jakości, ale bez aż tak drastycznych wpadek). Producenci montują je na plecach lub integrują z włącznikiem na krawędzi czy przyciskiem domowym pod ekranem - obecnie najwięcej modeli ma je z tyłu obudowy.

Nowe flagowe Samsungi nie dostaną czytników pod ekranami?

Jak informuje The Korea Times, moduły ultradźwiękowych skanerów linii papilarnych od Qualcomma miałyby nie znaleźć się w przyszłorocznych flagowych modelach Samsunga. Serwis przytacza też wypowiedź jednego z pracowników Samsunga, według którego ostatnie problemy z bezpieczeństwem wykazały, że wspominana technologia ma oczywiste ograniczenia.

Jeżeli faktycznie Koreański gigant elektroniczny zrezygnuje z nich i powróci z tradycyjnymi czytnikami na plecach lub w innym miejscu obudowy w Galaxy S i Note, to czy inni producenci nie pójdą jego śladem? Samsung czy Apple niejednokrotnie dyktowali pewne trendy w branży, więc to możliwe. Nawet gdyby się tak stało, to nie wykluczone, że kiedyś po dopracowaniu skanery wróciłyby pod ekrany.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)