Tragedia w fabryce iPadów [wideo]

Tragedia w fabryce iPadów [wideo]

Fabryka iPada 2
Fabryka iPada 2
Paweł Żmuda
21.05.2011 09:30, aktualizacja: 21.05.2011 11:30

Fabryki firmy Foxconn nie słyną z dobrego traktowania pracowników czy warunków pracy dorównujących gigantom takim jak Google czy Facebook. Tym razem jednak zakłady produkujące sprzęt dla Apple'a nie złamały praw pracowniczych ani nie wydały zakazu samobójstw. W fabryce produkującej tablety Apple iPad 2 doszło do wybuchu. Skończyło się tragicznie.

Do eksplozji w fabryce w Chengdu doszło o godzinie 19:10 czasu lokalnego. Początkowo wydawało się, że obrażenia odniosło jedynie 6 lub 7 osób, jednak z czasem z miejsca zdarzenia zaczęły napływać gorsze informacje. Według chińskiego serwisu Sina Tech w fabryce zginęły 2 osoby, a aż 16 jest rannych.

Na miejsce bardzo szybko przybyły ekipy ratunkowe - 10 wozów straży pożarnej, 10 karetek pogotowia i jeszcze więcej policji. Według wstępnych ustaleń winę za wybuch ponoszą materiały służące do polerowania wyświetlaczy oraz nieuważny pracownik, palący na terenie zakładów. Znając chińskie metody pracy, raczej nie można było spodziewać się wytłumaczenia innego niż błąd ludzki.

Nie wiadomo jeszcze, w jakim stopniu pożar wpłynie na produkcję i dostawy iPadów, jednak chyba nie to jest teraz najważniejsze, skoro zginęli ludzie.

Źródło: micgadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)