Trainz Simulator 2 wylądował w App Store

Trainz Simulator 2 wylądował w App Store

Trainz Simulator 2 wylądował w App Store
Zbigniew Kowal
02.06.2014 08:04, aktualizacja: 02.06.2014 12:48

Jeżeli marzyliście kiedykolwiek, aby poprowadzić pociąg, to mam dla Was dobrą wiadomość. W App Store pojawił się właśnie sequel gry Trainz Simulator. Pierwsza część kilka lat temu podbiła dwie najpopularniejsze mobilne platformy do grania. Czy odsłona na nowe tablety z logo nadgryzionego jabłka powtórzy ten sukces?

Doskonale pamiętam, że pierwsza część odniosła niemały sukces także w Polsce. Miłość do kolei (nie mylić z podróżowaniem PKP) w narodzie jest nadal duża. Gra już w dniu premiery wskoczyła na pierwsze miejsce w polskim App Store. Podobnie było w 20 innych krajach, wliczając w to tak w duże rynki jak USA oraz Wielka Brytania.

Obraz

Nie jest to zatem gra tylko dla wąskiej grupy pasjonatów. Przyjemność z zabawy będzie miał każdy, kto lubi konstruować. Trainz Simulator 2 pozwala bowiem wcielić się w maszynistę pociągu oraz projektanta sieci kolejowej w jednym.

Gracz może stworzyć własną linię kolejową, układając tory, mosty oraz inne elementy krajobrazu. Później wybudowaną trasę można przetestować z użyciem różnych lokomotyw z wagonikami. Do dyspozycji są niemal wszystkie modele: od tych napędzanych na parę, po maszyny napędzane silnikiem Diesla, na elektrycznych kolejkach kończąc.

Trainz Simulator 2 iPad - Official Trailer

Nowością w serii jest tryb do zabawy wieloosobowej, która wykorzystuje online chat do komunikacji pomiędzy graczami. Doskonała okazja nie tylko do zabawy, ale również poznania osób o podobnych zainteresowaniach. Trainz Simulator 2 ma jednak dwie poważne wady. Po pierwsze został przygotowany z myślą o najnowszych tabletach marki Apple. Po drugie kosztuje w App Store aż 6,99 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)