Transformer Book T300 Chi może konkurować z Surface Pro 3?

Transformer Book T300 Chi może konkurować z Surface Pro 3?

Transformer Book T300 Chi może konkurować z Surface Pro 3?
Mateusz Żołyniak
03.06.2014 12:23, aktualizacja: 03.06.2014 15:04

Wczoraj pisałem o hybrydzie, która zastąpi do pięciu urządzeń, i trzech nowych tabletach z Androidem. Czas na kolejną propozycję Asusa - Transformera Book T300 Chi.

Asus co roku na targach Computex prezentuje sporo nowości, które w ciągu kolejnych miesięcy mają wchodzić do sprzedaży. Firma skupia się na urządzeniach hybrydowych i tabletach. Wśród nich jest Transformer Book T300 Chi, który śmiało może konkurować nawet z Surface'em Pro 3.

Tajwańczycy swój nowy sprzęt przedstawiają jako "najcieńszy 12,5-calowy tablet z doczepianą klawiaturą". Transformer Book T300 Chi ma bowiem tylko 7,3 mm grubości, więc jest cieńszy niż nowy Surface (Pro 3 ma 9,1 mm grubości). Wrażenie robi również to, że po dołączeniu klawiatury konstrukcja ma jedynie 14,3 mm. Mimo to Asusowi udało się zamknąć wewnątrz mocne podzespoły.

Obraz

T300 Chi ma 12,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, co najmniej 4 GB pamięci RAM, moduł LTE (opcjonalnie) i układ Intela nowej generacji. Szczególnie interesująco prezentuje się ten ostatni. Wiele wskazuje bowiem, że nowy Transformer Book będzie się opierał na układzie Intel Core M. Jednostka ta ma bazować na platformie Broadwell i wykorzystywać 14-nanometrowy proces technologiczny. Układ ten powinien zapewnić świetną wydajność energetyczną. W standardzie będzie dostępny tylko z chłodzeniem pasywnym.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy można spodziewać się debiutu Transformera Book T300 Chi. Pewne jest, że będzie to urządzenie z wyższej półki cenowej. Dla osób szukających high-endowych tabletów, które mogą zastąpić laptopa, T300 Chi może być bardzo ciekawym wyborem. Będzie on też z pewnością alternatywą dla nowego Surface'a Pro 3. Szczególnie dla osób, którym nie podoba się klawiatura w produkcie Microsoftu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)