Trend Micro: Android bardziej narażony na niebezpieczeństwa niż iOS

Trend Micro: Android bardziej narażony na niebezpieczeństwa niż iOS
Krystian Bezdzietny

14.01.2011 17:08, aktual.: 14.01.2011 18:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jawność kodu Androida niesie ze sobą kilka niedogodności, a jedną z nich jest duża podatność platformy na różne ataki i wirusy. Przynajmniej z takiego założenia wyszedł Steve Chang, pracownik Trend Micro, dodając, że iOS jest znacznie bezpieczniejszy od mobilnej platformy Google'a.

Chang, w wywiadzie przeprowadzonym z Bloomberg, stwierdził, że Android z czasem będzie coraz intensywniej atakowany i podatny na różnorakie niebezpieczeństwa. To dlatego, że dana platforma jest typu open source i każdy ma wgląd do kodu Androida, dzięki czemu dużo łatwiej jest stworzyć jakąś pułapkę dla systemu. Jako ikonę bezpieczeństwa w tej sprawie wykorzystano platformę iOS, gdzie - zdaniem Changa - Apple bardzo dobrze zadbało o architekturę platformy, dzięki czemu ta jest znacznie mniej podatna na różne niebezpieczeństwa.

Oczywiście nie oznacza to, że hakerzy będą atakować Androida, a iOS będzie się swobodnie rozwijał. Przedstawiciel Trend Micro zaznaczył, że platforma Apple'a może w przyszłości być podatna na na ataki socjotechniczne, które będą proponować użytkownikom pobranie złośliwego oprogramowania.

Nie ma absolutnie nic dziwnego w stwierdzeniach Changa. Wiadomo że z otwartością platformy wiąże się dużo niedogodności, a podatność na wirusy jest ich głównym przedstawicielem. Jednak jeśli użytkownicy mieliby wybierać pomiędzy typami oprogramowania, to ci bardziej zaawansowani z pewnością woleliby wziąć na siebie ryzyko wirusowego niebezpieczeństwa, aniżeli działać na "zamkniętym" systemie. Ponadto ataki socjotechniczne mogą być przeprowadzane tak samo na iOS, jak i Androidzie.

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)