Trojan namierzający użytkowników w grze na Androida!

Trojan namierzający użytkowników w grze na Androida!

Trojan namierzający użytkowników w grze na Androida!
Paweł Żmuda
18.08.2010 06:47, aktualizacja: 18.08.2010 08:47

Kultowa gra - Snake, została właśnie wykorzystana przez nieuczciwych deweloperów aplikacji na Androida - donosi firma Symantec specjalizująca się w zabezpieczeniach. Prosta gierka z przygodami węża okazała się jedynie przykrywką dla prawdziwego programu, który analizuje każdy ruch posiadacza komórki za pośrednictwem GPS-a.

Specjaliści z firmy Symantec zauważają, że podczas gry w Tap Snake na ekranie urządzeń opartych o Androida wyświetlał się symbol odpowiadający za GPS. Co ciekawe, wąż przesyłał dane o pozycji użytkownika nawet wtedy, gdy sama gra została już wyłączona. Niebezpieczna aplikacja została przygotowana przez deweloperów z firmy Maxicom, która odpowiedzialna jest także za szpiegowskie oprogramowanie GPS Spy. Gra została pobrana około pięciu tysięcy razy.

Nie wiadomo jeszcze, do jakich celów wykorzystywano dane zebrane z komórek nieświadomych użytkowników. Jedno jest pewne - przynajmniej teoretycznie - wszyscy zostali zaatakowani na własne życzenie. Aplikacja informowała bowiem o konieczności dostępu do GPS podczas instalacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)