Trolling na Twitterze. Użytkownicy sami blokują sobie konta

Trolling na Twitterze. Użytkownicy sami blokują sobie konta

Trolling na Twitterze. Użytkownicy sami blokują sobie konta
Miron Nurski
29.03.2019 13:50, aktualizacja: 29.03.2019 14:50

Okazuje się, że nie trzeba być hakerem, by zablokować komuś konto w serwisie społecznościowym. Wystarczy prosta sztuczka, a zrobi to sam.

Niewinny - wydawałoby się - żart na Twitterze przerodził się w falę blokad kont.

"Zmień w profilu datę urodzenia na 2007 rok, a dostaniesz nowe skórki"

Taki troll-poradnik (w różnych wariacjach) krąży po Twitterze od kilku dni. Autorzy tweetów obiecują zazwyczaj nowe, niedostępne dla zwykłych użytkowników kolory interfejsu.

Obecność zaszytych w kodzie aplikacji skórek to oczywiście ściema, ale nie to jest w tym wszystkim [del]najzabawniejsze[/del] najgorsze. Otóż po zmianie roku urodzenia na 2007 (lub jakikolwiek późniejszy) Twitter automatycznie blokuje konkretne konto.

Zakładanie kont w serwisach społecznościowych przed ukończeniem 13 roku życia jest w wielu krajach nielegalne

Gdy użytkownik zmienia datę urodzenia, Twitter automatycznie uznaje, że nie ma on ukończonych 13 lat. Następnie - zgodnie z obowiązującymi w wielu krajach przepisami - blokuje konto.

Uporać się z tym problemem nie jest łatwo. Gdy konto jest zablokowane, nie da się wejść do ustawień i ponownie zmienić datę urodzin.

Twitter wie jednak o problemie, dlatego osoby, które padły ofiarami żarty, mogą próbować kontaktować się z serwisem. Ten po weryfikacji powinien przywrócić zablokowane konta.

Tymczasem Twitter naprawdę wprowadza nowy, ciemny motyw graficzny

Jak na ironię, żart ten zbiegł się w czasie, w którym Twitter naprawdę wprowadził nową, czarną skórkę w aplikacji na iOS. Aby ją aktywować nie trzeba jednak stosować żadnych nietypowych sztuczek; wystarczy udać się do ustawień.

Dotychczas użytkownicy mogli korzystać z interfejsu jasnego oraz ciemnoszarego. Nowy motyw wprowadza tło całkowicie czarne, które na urządzeniach z ekranami AMOLED będzie jeszcze przyjaźniejsze baterii. Wkrótce ma się pojawić także w apce na Androida.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)