Twitter chce być konkurencją dla Instagramu?

Twitter chce być konkurencją dla Instagramu?

fot. digitaltrends.com
fot. digitaltrends.com
Krystian Bezdzietny
05.11.2012 15:00, aktualizacja: 05.11.2012 16:00

Twitter najwyraźniej pozazdrościł Facebookowi sojuszu z Instagramem. Krążą plotki, że firma chce wprowadzić obsługę filtrów zdjęciowych.

Taką informację podał New York Times, który powołał się na anonimowych informatorów z Twitter Inc.:

W ciągu najbliższych miesięcy Twitter planuje zaktualizować swoje mobilne aplikacje i wdrożyć w nich obsługę filtrów fotograficznych, które pozwolą użytkownikom dzielić się zmodyfikowanymi zdjęciami także na Twitterze. Nie będzie konieczne użycie Instagramu, popularnego narzędzia fotograficzno-społecznościowego.

NYT zdradził też, że pojawią się nowości w aplikacjach. Najwięcej mówi się o obsłudze, a nawet edycji materiałów wideo. Dzięki temu użytkownicy dodający materiał wideo nie będą musieli korzystać z programów firm trzecich, np. YouTube'a.

[solr id="komorkomania-pl-135527" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5094,na-takiego-evernotea-czeka-wielu" _mphoto="zaznaczenie-631-135527-2-db4b8ae.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2961[/block]

Tuż po przejęciu Instagramu przez Facebooka mówiło się o tym, że Twitter także zaprezentuje filtry fotograficzne, jednak do dziś żadne takie rozwiązanie nie ujrzało światła dziennego. Podobno firma interesowała się przejęciem jednej z popularnych aplikacji zdjęciowych dostępnych na rynku, jednak koniec końców takie rozwiązanie okazało się mało opłacalne.

Nie wiadomo, kiedy aktualizacje Twittera miałyby ujrzeć światło dzienne. Jednak informacja pochodzi z zaufanego źródła, więc z pewnością nie jest to tylko plotka.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)