Twoja komórka nie ma trybu makro? Jest na to sposób

Photojojo Macro Lens Band (fot. Photojojo)
Photojojo Macro Lens Band (fot. Photojojo)
Kamil Homziak

09.12.2011 17:30, aktual.: 09.12.2011 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiadomo, telefon ma służyć głównie do rozmów. Skoro jednak ma też funkcję aparatu, to czasami warto byłoby uwiecznić jakiś ciekawy moment. Nie każdy jednak aparat jest wyposażony w funkcje znane z kompaktów, w tym np. tryb makro. Teraz jest na to jednak sposób.

Nie chodzi tu wcale o specjalne akcesorium dedykowane konkretnemu modelowi, ale o uniwersalny obiektyw firmy Photojojo, który pasuje do wszystkich smartfonów. Oczywiście, podobne produkty były oferowany już wcześniej, ale miały większe wymiary, a ich mocowanie było znacznie bardziej skomplikowane. Tymczasem w przypadku Macro Cell Lens Band wystarczy założyć gumową opaskę na obudowę smartfona tak, aby nowy obiektyw przykrył stary i voila - robione z bliska zdjęcia staną się ostre.

Przykładowe zdjęcie (fot. Photojojo)
Przykładowe zdjęcie (fot. Photojojo)
Przykładowe zdjęcie (fot. Photojojo)
Przykładowe zdjęcie (fot. Photojojo)

Niestety, jest też pewien minus - opisany wyżej sposób mocowania sprawia, że zasłonięta jest część wyświetlacza. Ile dokładnie, to już zależy od konkretnego smartfona. Im niżej znajduje się oko kamery, tym gorzej. Cóż, coś za coś. Na szczęście, po skończonej sesji fotograficznej akcesorium Photojojo można zdjąć w kilka chwil, odzyskując tym samym pełną powierzchnię ekranu.

Produkt nie nadaje się do użycia w tabletach, problem może pojawić się nawet w przypadku 5,3-calowego Galaxy Note'a. A co z jakością zdjęć? Czy to rzeczywiście działa? Przykładowe zdjęcia robią wrażenie, choć niewykluczone, że były jeszcze poprawiane w programie graficznym. Mimo wszystko, fotoamatorzy powinni zainteresować się opisywanym produktem, gdyż jego koszt to zaledwie 15 dolarów, czyli około 50 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)