Twórca CyanogenModa opuszcza Samsunga

Twórca CyanogenModa opuszcza Samsunga

Steve Kondik (fot. androidpolice.com)
Steve Kondik (fot. androidpolice.com)
Miron Nurski
26.03.2013 09:00, aktualizacja: 26.03.2013 10:00

Steve Kondik, twórca bardzo popularnej modyfikacji Androida CyanogenMod, po 19 miesiącach przepracowanych w Samsungu postanowił odejść. Szykuje jakiś nowy projekt?

O swoim odejściu Kondik poinformował za pośrednictwem profilu na Google+. Co ciekawe, w ramach pożegnania z firmą rozpisał się on nie tyle o pracy w niej, co o swoich przemyśleniach na temat jej nowego flagowca. Napisał, że przed odejściem spędził dużo czasu z finalną wersją Galaxy S 4.

Twórca CyanogenModa podkreśla, że choć wygląd S-czwórki w porównaniu z poprzednikiem znacząco się nie zmienił, to jej wykonanie jest o wiele solidniejsze. Urządzenie spodobało mu się także od strony software'owej. Jego zdaniem funkcje zaimplementowane w najnowszym flagowcu Samsunga mają ogromny potencjał. To, czy nie zostanie on zmarnowany, zależy od tego, czy ich API będzie otwarte. Dotyczy to zwłaszcza funkcji Air View, która pozwala na podgląd wybranych treści bez dotykania ekranu.

[solr id="komorkomania-pl-153251" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4087,galaxy-s-mini-coraz-blizej-czego-mozna-sie-spodziewac" _mphoto="s4final-153251-270x151-ad8cb51c5.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3691[/block]

Kondik jest rozczarowany funkcją Smart Scroll, umożliwiającą automatyczne przewijanie wyświetlanych stron internetowych, wiadomości i dokumentów. Jego zdaniem była tak irytująca, że nadawała się tylko do tego, żeby ją wyłączyć.

A która wersja Galaxy S 4 jest jego zdaniem najlepsza? Skłania się ku tej ze Snapdragonem 600, gdyż:

CyanogenMod powinien działać na niej cudownie :)

Kondik udzielił rady użytkownikom poprzednich flagowców Samsunga:

To jest solidne urządzenie [Galaxy S IV - przyp. red.] i jego wybór jest oczywisty, jeśli jesteś właścicielem Galaxy S II. Jeśli natomiast masz Galaxy S III, to poczujesz się jak w domu, ale przesiadka jest w takim wypadku mniej pilna (zwłaszcza jeśli jesteś związany kontraktem z operatorem).

Zapytany przez serwis Android Police o powód odejścia z firmy, odpowiedział:

Samsung był wspaniały. Postanowiłem jednak, że zajmę się czymś nowym. Zapytaj mnie za kilka miesięcy :)

Raczej nikt nie rezygnuje z dobrego stanowiska, nie mając dobrych planów na przyszłość. Czyżby Kondik szykował jakiś kolejny duży projekt na miarę CyanogenModa? O tym, zgodnie z jego zapowiedzią, przekonamy się zapewne dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: Google+Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)