Twórcy Clash of Clans opublikowali nową grę w App Store

Twórcy Clash of Clans opublikowali nową grę w App Store
03.12.2014 09:21
Twórcy Clash of Clans opublikowali nową grę w App Store
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Fińskie studio Supercell znane jest z takich hitów mobilnych jak Hay Day, Boom Beach oraz Clash of Clans. Najnowsza produkcja finów nie nawiązuje jednak w żaden sposób do dotychczasowo wydanych gier. W rozwinięciu wpisu znajdziecie nieco więcej informacji na temat Spooky Pop. Czy i ta pozycja zarobi grube miliony?

Słynące z dobrych gier strategiczno-ekonomicznych studio Supercell postanowiło zaatakować rynek gier casualowych. Spooky Pop jest bowiem kolejnym klonem match 3, w którym głównym zadaniem gracza jest łączenie ze sobą kolorowych elementów.

Najnowsza produkcja fińskiego studia nieco rozszerza klasyczny koncept match 3.

412089078939714470

Główna plansza podzielona została na dwie części. W dolnej gracz łączy ze sobą kolorowe elementy. W górnej natomiast podziwiamy walkę naszych bohaterów z nadciągającymi falami duchów. Im więcej elementów uda się nam połączyć, tym większą dawkę energii do ataku otrzymują postacie.

Spooky Pop jak na razie ukazał się tylko w kanadyjskim App Store w celach testowych. Studio chce przetestować jedną z finalnych wersji gry przed opublikowaniem jej na całym świecie. Dokładna data premiery nie została ujawniona. Wiadomo natomiast, że aplikacja zostanie opublikowana w modelu freemium, co zwiastuje dość pokaźną liczbę mikrotranskacji oraz reklam. I jak się Wam podoba?

Spooky Pop (by Supercell) - iOS / Android - HD Gameplay Trailer

Jakiś czas temu informowałem Was, że ekipa Supercell zarabia ponad pół miliona dolarów dziennie na swoich flagowych produktach. Czy po premierze Spooky Pop wyniki będą jeszcze lepsze? Moim skromnym daniem nie ma na to szans, chociażby ze względu na bardziej casualowy charakter gry. Obiecuje wrócić do tematu, gdy tylko gra pojawi się na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)