Twórcy Clash of Clans zarabiają ponad 5 milionów dolarów dziennie!

Twórcy Clash of Clans zarabiają ponad 5 milionów dolarów dziennie!
Zbigniew Kowal

19.02.2014 22:37, aktual.: 20.02.2014 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli tytuł tego wpisu wydaje się Wam szokujący, przygotujcie się na to, że jest to dopiero początek nieprawdopodobnej historii. Te rewelacyjne dane nie zostały bowiem ujawnione przez producenta Clash of Clans, tylko przez hakera!

W październiku 2012 roku informowałem, że fiński Supercell zarabia na Clash of Clans blisko pół miliona dolarów dziennie. Taka kwota uzyskiwana w zaledwie jeden dzień robiła wówczas bardzo duże wrażenie. Jak się jednak okazuje, nie jest to szczyt tego, co można osiągnąć w branży gier mobilnych.

Z najnowszych plotek wynika, że 7 lutego trzy produkty (Clash of Clans, Hay Day oraz Boom Beach) należące do firmy Supercell przyniosły dochód w wysokości 5 milionów dolarów. W tym samym dniu na serwerach należących do Finów zalogowało się blisko 29,5 miliona aktywnych użytkowników.

Obraz

Jak już wspomniałem, dane te nie pochodzą z oficjalnego źródła. Haker o nicku Ethical Spectrum Doszło włamał się na facebookowe konto Supercell i przy użyciu narzędzi do monitorowania social media zdobył poufne informacje na temat liczby graczy i przychodu generowanego przez fanów.

Co ciekawe, dane te nie trafiłyby do mediów, gdyby nie fakt, że pracownicy Supercell zignorowali ostrzeżenie hakera z Syrii. Ethical Spectrum tak skomentował tę sprawę:

Ethical Spectrum:

Chciałem zaoferować im porady na temat bezpieczeństwa, ale nikt nie poświęcił mi uwagi. Postanowiłem więc dać im nauczkę. Zanim się włamałem, wysłałem wiadomość na prywatny adres e-mailowy szefa firmy…. Brak odpowiedzi = hack.

Haker na Twitterze opublikował również wiadomość od CEO firmy Supercell, w której ten prosi pracowników o niekomentowanie sprawy związanej z włamaniem. Ethical Spectrum obiecał ponownie przetestować zabezpieczenia firmy w późniejszym terminie. Biorąc pod uwagę rozgłos medialny, jaki zdobył dzięki pierwszej akcji, zapewne dotrzyma słowa.

Jak na takie rewelacje zareagowali fani Clash of Clans? Najpierw pojawiły się obawy, że haker dysponuje numerami kart kredytowych, za pomocą których płacono w grze. Na szczęście takich informacji nie pozyskał. Następnie cześć fanów postanowiła poprosić Ethical Spectrum o darmowe kryształy, jakie można zdobyć w grze. Czyżby zupełny upadek moralności?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także