Twórcy Facebooka zmienili zdanie w sprawie natywnej aplikacji dla iPada

Twórcy Facebooka zmienili zdanie w sprawie natywnej aplikacji dla iPada
19.06.2011 10:11
Twórcy Facebooka zmienili zdanie w sprawie natywnej aplikacji dla iPada
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Mark Zuckerber, założyciel Facebooka powiedział kiedyś że nie ma potrzeby wydania natywnej aplikacji dla iPadów, bowiem tablety nie są urządzeniami mobilnymi. Wygląda jednak na to, że nie tylko kobieca natura zmienną jest. Taka aplikacja pojawi się bowiem już za kilka tygodni!

Jak donosi New York Times, programiści Facebooka od jakiegoś czasu pracują nad dedykowaną tylko dla iPada aplikacją. Projekt wszedł właśnie w fazę intensywnych beta testów i już za kilkadziesiąt dni powinien trafić do App Store.

Facebooka można przeglądać na iPadzie za pomocą przeglądarki internetowej, ale nowy program ma być jeszcze bardziej dopasowany do możliwości dotykowego ekranu. Z pewnością wyeksponowane zostaną takie usługi jak Chat oraz Facebook Groups.

Raczej pewne jest dodawanie zdjęć oraz filmików wprost z tabletu, jak również przeglądanie opublikowanych przez znajomych materiałów w trybie pełnoekranowym. Ponadto drobnym ulepszeniom zostanie poddana sama witryna, aby lepiej przeglądało się ją we wszystkich dostępnych na rynku tabletach.

Źródło: cultofmac

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)