Twórcy Football Managera zaskoczeni piractwem na Androidzie. Kolejne gry stoją pod znakiem zapytania!

Twórcy Football Managera zaskoczeni piractwem na Androidzie. Kolejne gry stoją pod znakiem zapytania!

Twórcy Football Managera zaskoczeni piractwem na Androidzie. Kolejne gry stoją pod znakiem zapytania!
Zbyszek Kowal
25.04.2012 06:06, aktualizacja: 25.04.2012 08:06

Od czasu do czasu pojawiają się coraz mocniejsze głosy niezadowolenia ze strony producentów gier na temat skali piractwa, jakim dotknięta jest platforma Android. Tym razem swój kamyczek do ogródka wrzucił Miles Jacobson z Sports Interactive. Kolejne gry tego studia na system Google’a stoją pod znakiem zapytania.

Szef wspomnianego studia poważnie zastanawia się nad sensem wydawania kolejnych gier na Androida, po tym jak się okazało, że ponad 90% pobrań Football Managera 2012 pochodziło z nielegalnych źródeł. Jeżeli wierzyć statystykom Google Play (ponad 10 tysięcy pobrań), to piraci pobrali blisko 100 tysięcy nielegalnych kopii gry.

Obraz

W rozmowie z serwisem PocketGamer Jacobson powiedział, że jest zaskoczony skalą piractwa w dniu premiery. Takich wyników spodziewano się po jakimś czasie, a nie tuż po wydaniu gry w Google Play. Tym bardziej że bardzo wielu fanów prosiło Sports Interactive o androidową wersję gry na portalach społecznościowych.

Zatem co dalej z serią FM na Androida? Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała sprzedaż gry. Jeżeli wyniki będą satysfakcjonujące, to niewykluczone, że pojawią się kolejne managery SI w Google Play. Jednak obecnie sytuacja nie wygląda zbyt różowo. Z drugiej strony, jak tu się dziwić skali piractwa, skoro gra kosztuje aż 32 złote.

Źródło: PocketGamer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)