Twórcy Google Fit straszą, że usuną twoje dane. O co chodzi?

Twórcy Google Fit straszą, że usuną twoje dane. O co chodzi?

Twórcy Google Fit straszą, że usuną twoje dane. O co chodzi?
Miron Nurski
21.06.2021 15:47, aktualizacja: 21.06.2021 17:47

Prawdopodobnie do ostrzeżenia dla użytkowników wdarł się wyjątkowo niefortunny błąd.

Twórcy Google Fit ogłosili, że zmienili sposób, w jaki ich usługa komunikuje się zewnętrznymi aplikacjami. Użytkownicy dostają komunikat, że w związku ze zmianą sposobu obliczania niektórych typów danych, dane archiwalne zostaną usunięte z konta w ciągu 30 dni.

Zmiany w Google Fit: jakie dane zostaną usunięte?

W polskiej wersji komunikatu dla użytkowników, który wysyłany jest drogą mailową, znalazła się informacja, że Google usunie dane na temat "łącznego dystansu" oraz "spalonych kalorii". Firma zaznacza przy tym, że "te typy danych nie są wyświetlane w aplikacji Google Fit", ale twórcy używają ich "do obliczania bardziej szczegółowych wskaźników niektórych aktywności".

Gdy zobaczyłem ten komunikat, coś mi nie pasowało. Przecież spalone kalorie to jeden z najważniejszych parametrów w aplikacjach fitness. Dodatkowo - wbrew temu, co twierdzi Google - dane tego typu są wyświetlane w apce Google Fit i to na pierwszej pozycji. I teraz te kluczowe dane miałyby zostać usunięte?

Obraz

Po krótkich poszukiwaniach trafiłem na angielską wersję tego samego komunikatu, w którym mowa jest nie o "spalonych kaloriach", lecz "calories consumed".

Wniosek: prawdopodobnie ktoś z polskiego oddziału Google'a popełnił wyjątkowo niefortunny błąd w tłumaczeniu, a usunięte mają zostać dane nie na temat kalorii spalonych, lecz zjedzonych. Ten drugi wskaźnik faktycznie nie jest nawet w Google Fit wyświetlany, a co najwyżej może zostać pobrany z zewnętrznych aplikacji pokroju MyFitnessPal.

Jeśli dane, które mają zostać usunięte, mimo wszystko są dla kogoś ważne, Google przypomina, że ze swojego konta można pobrać wszystkie dotychczasowe dane i zapisać je lokalnie.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)