Twórcy Tropico planują podbić rynek gier mobilnych!

Twórcy Tropico planują podbić rynek gier mobilnych!

Twórcy Tropico planują podbić rynek gier mobilnych!
Zbigniew Kowal
07.04.2014 08:00, aktualizacja: 07.04.2014 11:14

Apetyt rośnie w miarę jedzenia - chciałoby się powiedzieć, spoglądając na rozwijający się rynek gier mobilnych. Dziennikarze i gracze oczekują produkcji coraz bardziej złożonych i wystarczających na dłużej. Okazuje się, że rynek jest w stanie spełnić te wymagania. Z pomocą spieszą bowiem duże firmy znane z produkcji gier na PC.

Kalypso Media to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się wydawaniem gier komputerowych. Należące do niego studia developerskie specjalizują się w grach strategicznych, przygodowych i ekonomicznych. W portfolio firmy znajdują się tak uznane marki, jak: Tropico, Port Royale, Airline Tycoon, Jagged Alliance, Disciples oraz DarkStar One.

Tropico 5 - Gameplay Trailer

Zgodnie z oficjalną informacją prasową ekipa Kalypso Media postanowiła zaatakować rynek gier mobilnych. W tym celu powołała do życia nowe studio - Kalypso Media Mobile, które będzie odpowiedzialne za produkcję gier mobilnych. Jeszcze w tym roku powinny się pojawić trzy gry w App Store i Google Play.

Nowe studio w pierwszej kolejności zajmie się przeniesieniem najpopularniejszych gier Kalypso Media na grunt mobilny. Informacja ta nie została jeszcze potwierdzona, ale najprawdopodobniej jako pierwsze pojawi się Tropico. Już za miesiąc bowiem do App Store trafi wersja na komputery pracujące pod kontrolą Mac OS.

Port Royale 3 - Gold Edition Trailer

Kalypso Media planuje opublikować część gier w popularnym ostatnimi czasy modelu freemium. Firma ma w swoich zbiorach sporo gier ekonomicznych, więc jest to logiczne posunięcie. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać nowych premier.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)