Tydzień w krzywym zwierciadle: spektakularny sukces Microsoftu i problemy ze skanerem tęczówki

Tydzień w krzywym zwierciadle: spektakularny sukces Microsoftu i problemy ze skanerem tęczówki

Satya Nadella
Satya Nadella
Źródło zdjęć: © 2ooly.com
Miron Nurski
19.07.2014 21:54, aktualizacja: 19.07.2014 23:54

Czytniki linii papilarnych w smartfonach nie robią dziś już na nikim wrażenia, więc Samsung musiał się rozejrzeć za bardziej ekstrawaganckim rozwiązaniem.

Producent zasugerował ostatnio na Twitterze, że swoje przyszłe telefony zamierza wyposażyć w skaner tęczówki. Czy takie zabezpieczenie pojawi się już na pokładzie nadchodzącego Galaxy Note'a 4? Być może, choć nieoficjalnie mówi się, że pierwsze beta testy przeprowadzone na ochotnikach z nieznanych przyczyn zakończyły się niepowodzeniem.

Testy skanera tęczówki z Galaxy Note'a 4
Testy skanera tęczówki z Galaxy Note'a 4

Microsoft z dumą ogłosił, że Lumię 520 aktywowano już 12 milionów razy. Zarząd firmy uznał to za sukces ostateczny i od razu chwycił byka za rogi. Z miejsca postanowiono zwolnić 18 000 pracowników i uśmiercić wszystkie inne serie smartfonów, a huk fajerwerków i dźwięk otwieranych szampanów niesie się od Redmond aż po fińskie Espoo. Ciekawe, kiedy Microsoft zorientuje się, że konkurenci bez większego problemu sprzedają 5 razy więcej najdroższych flagowców niż on najtańszych budżetowców...

W piątek na blogu Geeky Gadgets pojawiły się nowe zdjęcia prezentujące iPhone'a 6, którego premiera ma się odbyć we wrześniu. Fotkom możecie się przyjrzeć poniżej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dziwnym zbiegiem okoliczności zdjęcia wylądowały w sieci dzień po tym, jak Goophone zaprezentował światu swoje najnowsze dziecko, czyli model Goophone i6.

Goophone i6
Goophone i6

Przypadek? Nie sądzę. Nietrudno zauważyć, że oba urządzenia są praktycznie identyczne, więc wnioski nasuwają się same - Apple ponownie zamierza przywłaszczyć sobie owoc ciężkiej pracy chińskich projektantów i we wrześniu rozszerzy swoje portfolio o podróbkę Goophone'a i6.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)