Tydzień w krzywym zwierciadle: Sam, Gal, Mike i Len na wojnie

Tydzień w krzywym zwierciadle: Sam, Gal, Mike i Len na wojnie

Smartphone between judge gavel and soundboard
Smartphone between judge gavel and soundboard
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
10.08.2014 04:03, aktualizacja: 10.08.2014 06:03

Jeden z najbardziej znanych pracowników Apple'a - Sam Sung - nie przyłączył się do akcji #JedzJabłka i postanowił rzucić swą robotę na rzecz sprzedawania koszulek na eBayu.

Dla firmy Apple jest to fatalna wiadomość, bo Sam Sung udaremnił tym ruchem jej plan polegający na opatentowaniu nazwiska swojego pracownika, co pozwoliłoby koncernowi zablokować sprzedaż produktów Samsunga na całym świecie. Efekt? Obaj giganci podpisali już porozumienie, na mocy którego trwające od niepamiętnych czasów spory patentowe dobiegły końca. Porozumieniem nie są jednak objęte Stany Zjednoczone; Gal to w USA całkiem popularne imię i Apple wciąż liczy na to, że uda się znaleźć kogoś o nazwisku Axy. A wystarczyło poszukać w Pakistanie...

Sam Sung
Sam Sung© pocketlint.com

Gdy Apple i Samsung zakopali topór wojenny, Microsoft postanowił skorzystać z okazji i wyciągnąć osłabionego wieloletnią wojną koreańskiego rywala na ring. Wiadomo tylko tyle, że chodzi o patenty, ale nie wiadomo, o jakie konkretnie (możemy się tylko domyślać, że chodzi o patent na małą liczbę dostępnych aplikacji, który Samsung podwędził podczas prac nad Tizenem). Okazję do rewanżu Sammy ma jednak na wyciągnięcie ręki - wystarczy, że jego załogę zasili pan Mike Rosoft.

Wojnę Samsungowi - choć dla odmiany nie na salach sądowych lecz na półkach sklepowych - wypowiedziało także Lenovo, bo zaprezentowany właśnie phablet Vibe Z2 Pro bez wątpienia będzie mógł konkurować z Galaxy Note'em 4. Na rynkowy sukces tego urządzenia liczy z pewnością Len Ovo, który w razie powodzenia zbije fortunę na swoich koszulkach.

Lenovo VIBE Z2 Pro Tour

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)