WAŻNE
TERAZ

Jest decyzja ws. odebrania Orderu Orła Białego Zełenskiemu

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia

Chińska (bo jakżeby inaczej) firma Doov zaprezentowała właśnie pierwszy na świecie telefon z wihajstrem. I to nie byle jakim wihajstrem, bo 13-megapikselowym.

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia 1Doov Nike V1
Miron Nurski

Oficjalnie wihajster pozwala tylko na robienie zdjęć, ale w sieci zaczynają się już pojawiać pierwsze custom ROM-y, które pozwalają przerobić go na golarkę do ubrań, kieszonkowy wiatrak albo elektryczny nóż do pizzy.

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia 2
Zmodyfikowane zdjęcie: Pizza © Shutterstock

Swoją drogą myślicie, że w Chinach walka tego smartfona z popularniejszymi markami będzie wyrównana? Np. z iPhone'em 6? Moim zdaniem rywalizacja byłaby bardziej zacięta, gdyby nie ten szpetny aparat.

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia 3
Doov Nike V1 i iPhone 6

Tak byłoby o wiele lepiej:

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia 4
Doov Nike V1 i iPhone 6

Tymczasem Sonim rozszerzył właśnie swoją ofertę o najbrzydszego smartfona z LTE. Producent przewidział, że użytkownik coś tak nieatrakcyjnego będzie chciał wyrzucić za okno, więc zapakował tę słuchawkę w ultrawytrzymałą obudowę. To właśnie ta obudowa jest przyczyną wątpliwych walorów estetycznych urządzenia, więc możemy uznać, że firmie Sonim jako pierwszej na świecie udało się stworzyć kieszonkową samospełniającą się przepowiednię.

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia 5
Sonim XP7 Extreme
Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE