Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia

Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon z wihajstrem i samospełniająca się przepowiednia29.11.2014 16:54
Doov Nike V1
Doov Nike V1

Chińska (bo jakżeby inaczej) firma Doov zaprezentowała właśnie pierwszy na świecie telefon z wihajstrem. I to nie byle jakim wihajstrem, bo 13-megapikselowym.

Oficjalnie wihajster pozwala tylko na robienie zdjęć, ale w sieci zaczynają się już pojawiać pierwsze custom ROM-y, które pozwalają przerobić go na golarkę do ubrań, kieszonkowy wiatrak albo elektryczny nóż do pizzy.

Zmodyfikowane zdjęcie: Pizza
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Zmodyfikowane zdjęcie: Pizza

Swoją drogą myślicie, że w Chinach walka tego smartfona z popularniejszymi markami będzie wyrównana? Np. z iPhone'em 6? Moim zdaniem rywalizacja byłaby bardziej zacięta, gdyby nie ten szpetny aparat.

Doov Nike V1 i iPhone 6
Doov Nike V1 i iPhone 6

Tak byłoby o wiele lepiej:

Doov Nike V1 i iPhone 6
Doov Nike V1 i iPhone 6

Tymczasem Sonim rozszerzył właśnie swoją ofertę o najbrzydszego smartfona z LTE. Producent przewidział, że użytkownik coś tak nieatrakcyjnego będzie chciał wyrzucić za okno, więc zapakował tę słuchawkę w ultrawytrzymałą obudowę. To właśnie ta obudowa jest przyczyną wątpliwych walorów estetycznych urządzenia, więc możemy uznać, że firmie Sonim jako pierwszej na świecie udało się stworzyć kieszonkową samospełniającą się przepowiednię.

Sonim XP7 Extreme
Sonim XP7 Extreme
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)