Tydzień w krzywym zwierciadle: nietypowy patent Samsunga i zaproszenie HTC

Zmodyfikowane zdjęcia: Businessman showing broken smartphone i Prison interior with dramatic light
Zmodyfikowane zdjęcia: Businessman showing broken smartphone i Prison interior with dramatic light
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

24.08.2014 08:27, aktual.: 24.08.2014 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli do tej pory niespecjalnie dbaliście o swoje smartfony, to muszę Was zmartwić - już wkrótce obchodzenie się z elektroniką bez należytego szacunku prawdopodobnie będzie nielegalne. Przynajmniej jeśli chodzi o Samsunga.

Do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA trafił złożony przez Samsunga wniosek, który - jak można wywnioskować po poniższych rycinach - dotyczy zepsutych smartfonów. Tak, wszystko wskazuje na to, że Samsung właśnie opatentował popsute smartfony.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Sprawa jest poważna, bo wygląda na to, że patent dotyczy wszystkich możliwych kombinacji uszkodzeń. Wystarczy więc niefortunnie usiąść na telefonie, by zostać oskarżonym o kradzież własności intelektualnej. Nie wiadomo jednak, czy odpowiedzialności karnej nie poniesie Samsung, wszak patent na patentowanie należy do Apple'a.

Kolejny ciekawy pomysł Samsunga z tego tygodnia to ultradźwiękowe etui do Galaxy Note'a 4. Też uważacie, że stworzone z myślą o niewidomych akcesorium do smartfona z ekranem o rozdzielczości 2560 x 1440 to genialny pomysł?

Tajwańska firma w końcu odsłoniła przed światem oczekiwany od jakiegoś czasu model HTC One (M8) for Windows. Od podstawowego wariantu wyróżnia się on jeszcze bardziej głupkowatą nazwą, systemem operacyjnym oraz - co w tym wszystkim najciekawsze - dwukrotnie większą pamięcią wewnętrzną. Tutaj pojawia się pytanie: po co One'owi (M8) z Windows Phone'em aż 32 GB pamięci? No bo przecież nie na 4-megapikselowe zdjęcia i aplikacje...

HTC One (M8) for Windows
HTC One (M8) for Windows© twitter.com

Tak czy inaczej, HTC chwyciło byka za rogi, bo chwilę po prezentacji jednego smartfona zapowiedziało już następnego. "Treść" "zaproszenia" jest jednak tajemnicza i do końca nie wiadomo, czy producent daje nam wskazówkę dotyczącą nazwy urządzenia, czy też przez pomyłkę opublikował cenę w dolarach lub prognozę sprzedaży.

Obraz
© weibo.com
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)