Tylko 135 tys. sprzedanych smartfonów z Windows Phone 7

Tylko 135 tys. sprzedanych smartfonów z Windows Phone 7
01.12.2010 16:31
Tylko 135 tys. sprzedanych smartfonów z Windows Phone 7
Jakub Płaza
Jakub Płaza

Windows Phone 7 jest na rynku od ponad miesiąca. Pewnie jesteście ciekawi, ile urządzeń pracujących pod jego kontrolą sprzedało się w tym czasie. Problem polega na tym, że dokładne dane zna tylko Microsoft i chyba nie jest skory się nimi z kimkolwiek dzielić.

Do tej pory mieliśmy okazję zapoznać się z jedną liczbą – 40 tysięcy. Dokładnie tyle smartfonów z WP7 trafiło do rąk Amerykanów pierwszego dnia. Jak już wspomniałem na początku, milczy nie tylko twórca OS-a, ale również producenci telefonów.

Nie ma jednak trudności, z którymi człowiek nie dałby sobie rady. Z pomocą przyszedł… Facebook. Liczba sprzedanych w ciągu pierwszego miesiąca urządzeń może odpowiadać liczbie pobranych aplikacji do korzystania z najpopularniejszego portalu społecznościowego. Obecnie wynosi ona około 135 tysięcy. Miejmy jednak na uwadze, że nie każdy posiadacz smartfona z WP7 musi korzystać z Facebooka. Stąd rzeczywista liczba może być nieznacznie wyższa.

Trzeba przyznać, że wynik nie zachwyca. Z drugiej strony to dopiero początek. Microsoft powoli rozpoczyna reaktywację i walkę z konkurencją. Święta, nowe urządzenia i aktualizacje powinny pomóc. Amerykańskiego giganta czeka jeszcze długa i niełatwa pogoń. Symbian, Android i iOS są daleko z przodu i niełatwo będzie się do nich zbliżyć.

Źródło: Unwired view

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)