Tylko dla Tegry 2? Nieprawda!

Tylko dla Tegry 2? Nieprawda!
Jacek Wolan

10.05.2011 10:46, aktual.: 10.05.2011 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że gry rzekomo przystosowane do działania tylko na urządzeniach z układem Tegra 2 mogą być z powodzeniem uruchamiane na innych telefonach.

Na pewno zauważyliście, że pojawia się coraz więcej gier, którymi mogą się cieszyć tylko posiadacze urządzeń z procesorami Tegra 2. Takie gry mają w tytule lub opisie odpowiedni dopisek typu "only for Tegra 2". Jest to tym dziwniejsze, że oznaczane są nim gry, które wcale nie wyglądają na superwymagające. Chodzi m.in. o tytuł Pinball HD, o którym niedawno pisał Zbigniew. W Sieci można już znaleźć przerobioną grę, którą z powodzeniem uruchomiono na Desire HD i Galaxy S. Wystarczyło z kodu aplikacji wyciąć część odpowiadającą za sprawdzenie, czy telefon jest wyposażony w układ Nvidii.

Nie zachęcam oczywiście do piractwa, ale zwracam uwagę na dziwne zabiegi programistów. Niewykluczone, że jest to związane z fragmentacją systemu i mnogością różnych modeli, co z resztą skłoniło Gameloft do prowadzenia własnej dystrybucji aplikacji z ominięciem Marketu. Tegra to jednak już pewien standard. Wydaje się jednak, że podstawowym celem takich działań są zwykłe zabiegi marketingowe mające na celu wypromowanie nowych telefonów i ich procesorów.

Poniżej film prezentujący działanie Pinball HD na Desire HD.

Pinball HD for Tegra on Desire HD (Android 2.3.3)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)