Tylko jedna Nokia z Maemo w 2010 roku

Tylko jedna Nokia z Maemo w 2010 roku

Nokia N900
Nokia N900
Karolina Adamus
01.12.2009 09:30, aktualizacja: 01.12.2009 10:30

Wygląda na to, że Nokia nie zrezygnuje szybko z Symbiana. Reuters otrzymał ciekawą informację na temat planów fińskiego producenta. Nokia ma zamiar wypuścić na rynek w 2010 roku tylko jeden model urządzenia z systemem Maemo.

W zeszłym miesiącu na rynek trafił długo oczekiwany model N900 Nokii, uznawany za kontynuację internetowych tabletów z 2005 roku. Firma ma zwyczaj wypuszczać urządzenia masowo po premierze kluczowego produktu, dlatego informacja, jaką otrzymał Reuters jest niemałym szokiem.

Rozpoczęły się już spekulacje na temat decyzji firmy. Jak przyznała analityk Gartner, Carolina Milanesi:

Ta sytuacja niekoniecznie musi być niepokojąca. Oni potrzebują teraz produktu, który będzie hitem. Musi to być "ten" najlepszy. Póki co Nokia musi pracować nad Symbianem.

Neil Mawston ze  Strategy Analytics podkreślił:

Wypuszczenie tylko jednego modelu Maemo na cały 2010 rok nie musi być problemem, jeśli Nokia opracuje pogromcę iPhone'a z wyróżniającym się wyglądem i świetną funkcjonalnością. Symbian otrzyma w najbliższych 6 do 18 miesiącach duże aktualizacje, Nokia powinna więc skupić się na tym celu.

A co ma do powiedzenia sam producent? Ari Jaaksi, szef działu Maemo Nokii przyznał, że system oparty na Linuksie ma wielkie możliwości, a firma ich jeszcze wszystkich nie poznała.

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)