Tymczasem urządzenia Apple i Samsunga zakazane w... ojczyźnie Samsunga

Apple vs Samsung | fot. slashgear.com
Apple vs Samsung | fot. slashgear.com
Miron Nurski

25.08.2012 16:00, aktual.: 25.08.2012 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś cały mobilny świat żyje wyrokiem amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, który nakazał Samsungowi zapłaty ponad miliarda dolarów odszkodowania za naruszenie patentów należących do Apple. Tymczasem, warto wspomnieć o niemniej ciekawym wyroku, który zapadł w Korei Południowej.

Wojna Apple'a z Samsungiem rozgrywa się niemal na całym świecie, przy czym do najdotkliwszej dotychczas bitwy doszło w USA, o czym szerzej pisał Wam Adam. Niemal w tym sam czasie wyrok w sprawie wojny patentowej wydał także południowokoreański sąd, który na terenie swojego kraju zakazał sprzedaży wybranych urządzeń obu zwaśnionych stron. 

[solr id="komorkomania-pl-119343" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5744,wygrana-applea-w-wojnie-patentowej-z-samsungiem-to-cios-w-androida" _mphoto="apple-vs-android-fot-and-40bec4d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2593[/block]

Tamtejszy wymiar sprawiedliwości stwierdził, że Apple łamie patenty Samsunga dotyczące łączności bezprzewodowej, natomiast Samsung patenty Apple dotyczące scrollowania. Produkty, które zostały objęte zakazem sprzedaży to: iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 2, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II , Samsung Galaxy Tab oraz Samsung Galaxy Tab 10.1. Wyrok dotyczy więc jedynie starszych urządzeń obu producentów.

Na obu gigantów zostały również nałożone kary finansowe: 35 tys. dolarów w przypadku Samsunga i 15 tys. dolarów w przypadku Apple. Sumy te można jednak uznać za niezauważalne przy stratach, które przyniesie za sobą zakaz sprzedaży produktów tych producentów.

[solr id="komorkomania-pl-119339" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5750,samsung-winny-musi-przelac-na-konta-apple-ponad-miliard-dolarow" _mphoto="samsung-vs-apple-bt-1182-9c8003a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2594[/block]

Najciekawsza w tym wszystkim jest różnica w podejściu do całej sprawy amerykańskiego i południowokoreańskiego sądu. Bez wątpienia zarówno Apple, jak i Samsung są dla swoich ojczyzn skarbami narodowymi, jednak o ile Amerykanie uznali, że Apple jest w tym sporze bez winy, o tyle Koreańczycy wykazali się o wiele większym obiektywizmem i potrafili dotkliwie ukarać również "swoich".

Ciekaw jestem, który wyrok Waszym zdaniem jest bardziej sprawiedliwy: amerykański, czy południowokoreański? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: BBC News

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)