Uber teraz także w Poznaniu i Wrocławiu. Przez kilka dni możecie jeździć za darmo

Uber
Uber
Źródło zdjęć: © Alexey Boldin / Shutterstock.com
Miron Nurski

05.11.2015 11:27, aktual.: 05.11.2015 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znienawidzony przez korporacje taksówkarskie Uber zawitał nad Wisłę ponad rok temu i zdążył się już zadomowić w kilku polskich miastach. Dziś do Warszawy, Krakowa i Trójmiasta dołącza Poznań oraz Wrocław.

Pojawienie się tańszej alternatywy dla taksówek to nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców tych miast. Aby wypromować swoją usługę, Uber przygotował promocję, w ramach której do niedzieli 8 listopada włącznie będzie można jeździć z darmo. Haczyki? Są, ale drobne. Każdy użytkownik może wykorzystać maksymalnie 5 przejazdów o wartości do 50 zł każdy. Promocja została aktywowana automatycznie na koncie każdego użytkownika w Poznaniu i Wrocławiu, więc nie jest konieczne korzystanie z żadnych kodów. W ten weekend poznaniacy i wrocławiacy wracają zatem z imprez za darmo.

Po wykorzystaniu okresu darmowego, ceny będą naliczane na podstawie czasu przejazdu i długości trasy. Aktualnie stawki prezentują się tak:

  • 5 zł opłaty podstawowej;
  • 0,25 zł za minutę jazdy;
  • 1,40 zł za kilometr.

Aby w ogóle skorzystać z Ubera, konieczne jest oczywiście zainstalowanie stosownej aplikacji na smartfonie lub tablecie (Android, iOS i Windows Phone), zarejestrowanie się i podpięcie karty płatniczej lub kredytowej.

Jeśli o mnie chodzi, Uber nie mógł lepiej trafić z debiutem w nowych miastach. Akurat w sobotę będę musiał dotrzeć z poznańskiego City Center na lotnisko, więc będzie to idealna okazja, aby zapoznać z tą usługą. W Poznaniu bywam zresztą dość często, więc pewnie będę korzystał regularnie. Tymczasem świeżo upieczonym lub przyszłym użytkownikom Ubera odsyłam do wrażeń, którymi jakiś czas temu podzielił się z nami Janek.

Źródło: Uber

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)