Ubuntu i iPhone? Czemu nie!

Ubuntu i iPhone? Czemu nie!
Krystian Bezdzietny

17.08.2010 08:00, aktual.: 17.08.2010 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z takim połączeniem jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Kilku programistów postanowiło wziąć się za projekt o nazwie iX, który polega na stworzeniu zmodyfikowanej wersji systemu Ubuntu dla urządzeń działających na mobilnym systemie od Apple - iOS.

Co prawda nie jest to pełnosprawna wersja Ubuntu, co zresztą widać na powyższym screenie, jednak liczy się zasiane ziarenko. iX korzysta z Open iBoot (podobnie jak projekt iDroid), a wersja Linuksa z którą mamy do czynienia, to Ubuntu 9.10 Karmic.

Twórcy piszą, że działają WiFi oraz dotyk, ale nie powinniśmy spodziewać się multitoucha. Przynajmniej na razie. Działa również dźwięk.

Nie spotkamy tu jednak możliwości wykonywania połączeń, wysyłania SMS-ów czy udostępniania połączenia, a sam system jest* *niewyobrażalnie powolny. W kolejnej wersji planuje się dodanie funkcji, jakie powinien mieć każdy telefon, czyli dzwonienie i pisanie SMS-ów.

Każdy zainteresowany projektem iX może już teraz pobawić się w imitację Ubuntu na swoim iPhonie, iPadzie czy iPodzie touch. Paczka z plikami systemu dostępna jest pod tym adresem (ok. 750 MB). Zabawę z iX zaleca się jedynie doświadczonym użytkownikom.

Źródło: OMG Ubuntu

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)