UKE: 800 tys. zł kary dla Polkomtela

UKE: 800 tys. zł kary dla Polkomtela
Katarzyna Pura

10.12.2009 21:00, aktual.: 10.12.2009 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pani Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wielokrotnie ostrzegała wszystkich krajowych operatorów o możliwości nałożenia na nich kary pieniężnej za niewypełnienie obowiązku powiadomienia swoich klientów o zmianie regulaminu. Jak poinformowała, tak też zrobiła. 2 grudnia bieżącego roku Anna Streżyńska wydała decyzję o obarczeniu Polkomtela karą w wysokości 800 000 złotych!

Powodem nałożenia kary jest naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników sieci w momencie zmiany Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, który wszedł w życie 1 lipca bieżącego roku.

Prawo telekomunikacyjne jest bezwzględne. Określa ono w takiej sytuacji obarczenie karą pieniężną w wysokości do 3% przychodów ukaranego podmiotu. W tym wypadku kwota ta wynosi 800 000 złotych.

W dzisiejszym komunikacie wydanym przez UKE można przeczytać:

"W trakcie przeprowadzonego postępowania administracyjnego, w oparciu o załączone do akt dowody, stwierdzono naruszenie przez Polkomtel obowiązków określonych w art. 59 ust. 2 Pt - w brzmieniu obowiązującym do dnia 6 lipca 2009 r. Ustalono, iż Polkomtel SA dokonał zmiany treści wskazanego wyżej Regulaminu i:
  • nie poinformował o tym fakcie abonentów zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 59 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego,
  • nie poinformował o tym fakcie abonentów w terminie określonym w art. 59 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego."

Myślicie, że nakładanie tak wysokich kar na krajowych operatorów cokolwiek zmieni w ich postępowaniu? Czy to w ogóle ma sens?

Źródło: TelepolisUKE

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)