UKE: Play i Virgin Mobile mają najlepsze oferty na kartę

UKE: Play i Virgin Mobile mają najlepsze oferty na kartę

Play na kartę najlepszą ofertą prepaidową
Play na kartę najlepszą ofertą prepaidową
Adrian Nowak
08.04.2013 12:48, aktualizacja: 08.04.2013 14:48

Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej to Play ma najtańszą ofertę na kartę - jeśli weźmiemy pod uwagę standardowe wykorzystanie popularnych usług. Na drugim zaszczytnym miejscu znalazło się Virgin Mobile.

Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej to Play ma najtańszą ofertę na kartę - jeśli weźmiemy pod uwagę standardowe wykorzystanie popularnych usług. Na drugim zaszczytnym miejscu znalazło się Virgin Mobile.

UKE przeanalizowało oferty wszystkich operatorów działających na polskim rynku. Zadanie wymagało wysiłku, bo aż 24 podmioty oferowały łącznie 660 wariantów abonamentowych i prepaidowych, które są dostępne dla indywidualnych klientów. Z tak wielu propozycji trudno wybrać najlepszą, więc urząd postanowił to ułatwić.

Jak zauważyli autorzy raportu, rozpiętość cenowa ofert abonamentowych jest gigantyczna i waha się od 16,24 zł (Telestrada) do nawet 304,01 (Plus). W tym wypadku dużą rolę odgrywają zróżnicowane potrzeby użytkowników. Dużo łatwiej było porównać atrakcyjność ofert na podstawie kart pre-paid, które doładowujemy jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z usług.

Średnie miesięczne koszty wykorzystywania usług telefonii komórkowej na kartę wahały się od 6,77 zł w Virgin Mobile do rozbudowanego pakietu za 152,08 zł w Orange. Dla użytkowników, którym zależy na jak najniższym miesięcznym utrzymaniu telefonu na kartę, najlepszymi propozycjami według UKE są kolejno: Play, Virgin Mobile oraz T-Mobile.

Raport UKE - średni koszt utrzymania miesięcznej usługi pre-paid
Raport UKE - średni koszt utrzymania miesięcznej usługi pre-paid

Urząd Komunikacji Elektronicznej pochwalił również usługi mBank Mobile, Orange czy Lycamobile, które są stosunkowo tanie w utrzymaniu, pod warunkiem bardzo niskiego wykorzystania popularnych usług. Co ciekawe, badanie jednoznacznie wskazuje na to, że to klientom na kartę oferowane są znacznie lepsze warunki. Z czego może to wynikać?

Użytkownicy telefonów z kartami pre-paid są zwykle bardziej skłonni do zmiany oferty czy operatora, więc łatwiej im dostosować się do aktualnej sytuacji na rynku. Jeśli na horyzoncie pojawia się atrakcyjna promocja u konkurencji, brak przywiązania wielomiesięczną umową okazuje się pomocny. Operatorzy muszą więc znacznie mocniej wysilać się w walce o prepaidowców, którzy z góry płacąc za usługi, mogą lepiej kontrolować swój budżet.

Oszczędności związane z używaniem telefonu na kartę potwierdza również inne badanie, które pod koniec ubiegłego roku wykonano na zlecenie UKE. Jak się okazało, ponad połowa użytkowników kart pre-paid wydaje na usługę do 30 zł miesięcznie, podczas gdy w przypadku abonamentu wskaźnik ten wynosi 59 zł. Jeśli jesteście oszczędni, powinniście rozważyć korzystanie z usług, za które płaci się z góry - chyba że wyjątkowo nie lubicie, gdy na koncie telefonicznym akurat kończą się pieniądze.

Źródło: UKEGSM Online

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)