Ultradźwiękowy długopis Qualcomma zaprezentowany na MWC 2011

Ultradźwiękowy długopis Qualcomma
Ultradźwiękowy długopis Qualcomma
Tomasz Hamryszak

17.02.2011 10:10, aktual.: 17.02.2011 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Targi Mobile World Congress w Barcelonie to nie tylko czas prezentacji najnowszych smartfonów i tabletów. Podczas tego wydarzenia pojawiają się również różnego rodzaju gadżety. Jedną z ciekawszych nowinek w tym roku jest urządzenie, które przenosi pismo odręczne prosto na ekran smartfona.

Firma Qualcomm zaprezentowała ultradźwiękowy długopis spełniający również funkcję rysika. To nowatorskie urządzenie działa jak tradycyjny długopis, którym można pisać na kartkach papieru. Wysyła ono zarejestrowane notatki prosto do smartfona lub tabletu.

Działanie ultradźwiękowego długopisu jest bardzo proste. Gadżet może być wyposażony we wkład długopisowy bądź rysik, a wewnątrz urządzenia znajduje się transmiter zasilany bateriami. Połączenie pomiędzy smartfonem a długopisem odbywa się za pomocą mikrofonu w telefonie, który odbiera emitowane sygnały. Są one następnie przetwarzane przez specjalny program dostarczany przez firmę Epson.

Innowacyjnym dodatkiem do zaprezentowanego gadżetu jest aplikacja pozwalająca na natychmiastowe tłumaczenie zapisywanych notatek (na papierze), które już w języku angielskim w formie elektronicznej trafiały prosto do smartfona.

Według producenta maksymalna odległość obu urządzeń nie może przekroczyć 30 centymetrów i jest to jedna z największych wad tego ciekawego dodatku. Ultradźwiękowy długopis Qualcomma to na razie tylko ciekawostka. Kiedy zagości na stałe (i czy kiedykolwiek) na światowym rynku, tego jeszcze nie wiadomo.

Poniżej krótka prezentacja ultradźwiękowego długopisu przygotowana przez redakcję Engadget:

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)