Under the Sun - gdy 3D to za mało [recenzja]

Under the Sun - gdy 3D to za mało [recenzja]

Under the Sun - gdy 3D to za mało [recenzja]
Marek Pruski
01.04.2015 11:21, aktualizacja: 01.04.2015 13:21

Niewiele jest gier, które samym pomysłem zaskakują na wejściu, a po zagraniu faktycznie można odczuć, że ktoś kolokwialnie mówiąc ma łeb na karku i potrafi wychylić się przed szereg z czymś unikatowym. Takim nietypowym tytułem jest z pewnością Under the Sun, łamigłówka w 4D.

Gra to nietuzinkowa produkcja, w której gracz musi przejść człowiekiem po planszy zbudowanej z kostek do paleniska, które jest swoistą metą. Sęk tkwi w tym, że każdy ruch to upływający czas. Nie, nie ten liczony w minutach czy sekundach, ale w latach życia głównego bohatera - człowieka.

Under the Sun - 4D puzzle game

Rozgrywka osadzona jest w świecie 3D. Przesuwając palec po ekranie można oglądać planszę z każdej strony przybliżając ją przy tym i oddalając. Głównym bohaterem sterujemy przez klikanie strzałek obok jego postaci. Po prawej stronie ekranu znajdziemy pokrętło z liczbą ruchów, jakie nam pozostały do jego śmierci, a obok niego coś, co zasługuje na pochwałę - przycisk do opcjonalnej poprawy grafiki, której dezaktywacja pomoże słabszym urządzeniom, a w mocniejszych zadba o baterię.

Na planszy znajdują się różne obiekty, drabiny, kładki, kamienie, żółwie lub wyrastające dopiero w pewnym momencie drzewa. Z każdym ruchem główny bohater się starzeje, tło staje się ciemniejsze, zbliża się noc, zwierzęta wymierają, a drewno gnije. Wszystko dąży do śmierci. Kiedy jednak tak się stanie, po prostu cofamy czas pokrętłem z prawej strony i dalej kombinujemy jakby tu przetrwać.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/6]

Poziomów jest w sumie 60. Te z kolei podzielone są na 10 stref, gdzie po zakończeniu każdej dostaniemy skrzynkę ze skarbem. Będziemy go jednak mogli otworzyć dopiero w przyszłej aktualizacji. Po ukończeniu 3 poziomów możemy przejść do kolejnej strefy i tam kontynuować nasze zmagania.

Gra pokazuje, że łamigłówka nie musi być planszówką w 2D, która często nie wygląda wyśmienicie. Jak widać można zrobić coś nieszablonowego i to z bardzo pozytywnym efektem. Z każdym kolejnym poziomem pojawiają się tutaj nowe elementy, można powiedzieć, że odkrywamy grę na nowo. Po jednym lub dwóch poziomach pojawia się okienko z opcjami zobacz reklamę lub zapłać 7 zł. Jak dla mnie to sprawiedliwe rozwiązanie, ale czy tak częste reklamy nie staną się raczej antyreklamami?

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

Jeśli chodzi o wykonanie - bajka. Grafika jest bardzo przyjemna i kolorowa. Muzyka również idealnie wpasowuje się w klimat rozgrywki i całościowo współgra z wszystkimi elementami. Animacje zarówno w menu jak i w samej grze także zasługują na pochwałę. Kiedy dorzucimy do tego oryginalny pomysł i darmową wersję wyposażoną w reklamy - sukces jest gwarantowany.

Gra przyciągnęła mnie samym tytułem, dopiero później urzekła modelem rozgrywki i piękną oprawą graficzną. Ten tytuł poleciłbym głównie wielbicielom łamigłówek, jednak wydaje mi się, że przypadnie do gustu również innym graczom. Pobierajcie i dawajcie znać w komentarzach jak wam spodobała się ta nietuzinkowa produkcja.

PLUSY:

[plus] Oryginalny pomysł na grę

[plus] Bardzo dobre wykonanie

[plus] Wymagająca

[plus] Przycisk do opcjonalnej poprawy grafiki

Minusy:

[minus] Ilość reklam niestety czasem przytłacza

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)