Unia Europejska: strony z dzwonkami łamią prawo!

Unia Europejska: strony z dzwonkami łamią prawo!

Unia Europejska
Unia Europejska
Paweł Żmuda
19.11.2009 13:00, aktualizacja: 19.11.2009 14:00

Władze Unii Europejskiej przeprowadziły badanie, dotyczące stron z dzwonkami dla telefonów komórkowych. Jak wykazało śledztwo - blisko 70% skontrolowanych witryn łamało prawa Wspólnoty! Głównym nadużyciem były nieprzejrzyste informacje dotyczące opłat.

Dochodzenie jest częścią procesu, którego celem jest sprawdzenie, czy w danych sektorach przestrzega się praw Unii Europejskiej. Poprzednio skontrolowane zostały linie lotnicze i opłaty za przeloty.

Na szczęście, Polska nie znajduje się na szczycie niechlubnego rankingu. Najwięcej zaniedbać wykryto na witrynach węgierskich, rumuńskich i austriackich. Dalej plasują się strony irlandzkie, portugalskie i słowackie. W wyniku kontroli, Unia Europejska zmusiła właścicieli 554 serwisów do gruntownych zmian, 54 strony zostały usunięte z Sieci.

Większość użytkowników internetu jest na tyle świadoma, by nie dać się nabrać na niesamowite promocje, darmowe gry czy dzwonki za 25 groszy. Jednak z Sieci korzystają także osoby starsze i nieświadome zagrożeń. Miejmy nadzieję, że podobne kontrole będą zdarzać się częściej. Nieuczciwe serwisy wyrastają przecież jak grzyby po deszczu...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)