Unia wymusi 12‑miesięczne umowy z operatorami

Fot. WikiCommons
Fot. WikiCommons
Paweł Żmuda

31.01.2011 12:03, aktual.: 31.01.2011 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Europejscy operatorzy komórkowi już wkrótce zostaną zmuszeni do wprowadzenia 12-miesięcznych umów. Dodatkowo urzędnicy Unii Europejskiej mają zamiar wymusić na sieciach lepsze sposoby informowania o planach taryfowych i limitach danych. Unia wcale nie jest taka zła?

Nowe regulacje mają wejść w życie już w maju. Unia ma zamiar wprowadzić zakaz umów dłuższych niż 24 miesiące i wymusić na wszystkich operatorach wprowadzenie rocznych abonamentów. Ponadto urzędnicy chcą, by proces przenoszenia numerów komórkowych między sieciami nie mógł trwać dłużej niż 24 godziny.

Abonenci korzystający z usług poszczególnych operatorów mają mieć lepszy dostęp do informacji o taryfach, a przede wszystkim otrzymywać wyraźne informacje od operatora, gdy miesięczny rachunek przekroczy ustalone limity. Zanim nowe prawo zacznie obowiązywać w całej wspólnocie, każdy z krajów członkowskich będzie musiał je ratyfikować.

Niestety, ktoś będzie przecież musiał ponieść koszty związane na przykład z wymianą sprzętu co 12 miesięcy. Miejmy nadzieję, że operatorzy nie znajdą innych sposobów wyciągania pieniędzy ze swoich abonentów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)