Unreal Engine 3 działa na iPhonie/iPodzie Touch

Unreal Engine 3 działa na iPhonie/iPodzie Touch

Unreal iPhone
Unreal iPhone
Karolina Adamus
24.12.2009 08:00, aktualizacja: 24.12.2009 09:00

Firma Epic Games, twórcy takich gier jak Gears Of War czy serii Unreal, pochwalili się demem pokazującym możliwości techniczne kieszonkowej wersji silnika Unreal Engine 3 dla iPhone'a i iPoda Touch.

W pełnej wiadomości znajdziecie prezentację wideo. Kto by pomyślał, że gry FPP mogą wyglądać i działać na telefonie aż tak dobrze.

W pełnej wiadomości znajdziecie prezentację wideo. Kto by pomyślał, że gry FPP mogą wyglądać i działać na telefonie aż tak dobrze.

Gry na komórkę Apple (szczególnie jej najnowszą wersję 3GS) zaczynają prezentować poziom starszych konsol stacjonarnych. Przenośne platformy PSP (Sony) i DS (Nintendo) mają naprawdę groźnego przeciwnika. Szczególnie biorąc pod uwagę popularność usługi iTunes i niskie ceny dostępnych w niej gier.

Zobaczcie jak może wyglądać w przyszłości Unreal na iPhonie:

Unreal Engine 3 on the iPhone 3GS/iPod Touch 3rd Gen

To oczywiście tylko tech-demo, a nie gotowy produkt. Niemniej zapowiada się znakomicie.

Silnik Unreal Engine 3 to ten sam, którym napędzana jest gra Gears Of War 2 z konsoli Xbox 360 Microsoftu. Wersja mobile musi być oczywiście skromniejsza. Aktualnie Epic testuje ją na sprzęcie Apple. Silnik wymaga OpenGL ES 2.0, więc nie ruszy niestety na starszych modelach iPhone'a i iPoda. Podobno Engine 3 ma się pojawić też na innych platformach komórkowych.

Więcej konkretów mamy poznać podczas targów CES (7-10 stycznia 2010).

Źródło: anandtech

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)